• TURNIEJ MATEMATYCZNO - SPORTOWY Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA TABLICZKI MNOŻENIA⛹️‍♀️🏑🥇🥈🥉🧮🔢
      • TURNIEJ MATEMATYCZNO - SPORTOWY Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA TABLICZKI MNOŻENIA⛹️‍♀️🏑🥇🥈🥉🧮🔢

      • 17 listopada 2023 r. w naszej szkole odbył się międzyklasowy turniej matematyczno - sportowy z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

       Sześcioosobowe drużyny z klasy 6b, 7a i 8a przystąpiły do rywalizacji zarówno umysłowej, wymagającej wykorzystania posiadanych wiadomości matematycznych, jak i sprawności fizycznej.

       Ciekawie dobrane zadania sprawiły, że uczniowie z ogromnym zaangażowaniem i duchem zdrowej rywalizacji pokonywali kolejne zadania matematyczne i sportowe.

       Nagrody ufundowała p. Agnieszka Przybylińska.

       Klasyfikacja końcowa:

       1 miejsce - klasa 7a

       2 miejsce- klasa 8a

       3 miejsce- klasa 6b

       Gratulujemy!

       Organizatorzy turnieju: p. Agnieszka Przybylska, p. Ewelina Kopyczyńska, p. Marta Łozowska, p. Maciej Duczek.

     • 💁‍♀️ KONKURS RECYTATORSKI POEZJI PATRIOTYCZNEJ DLA DZIECI 5-6 LETNICH
      • 💁‍♀️ KONKURS RECYTATORSKI POEZJI PATRIOTYCZNEJ DLA DZIECI 5-6 LETNICH

      • Dnia 17 listopada dwoje naszych dzielnych przedszkolaków wzięło udział w II edycji Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej dla dzieci.

       Organizatorem wydarzenia było Miejskie Przedszkole Integracyjne ,,Smerfowa Kraina" w Kętrzynie. Na scenie kina ,,Gwiazda" zaprezentowało się 12 dzieci z kętrzyńskich przedszkoli.

       Nasze oddziały przedszkolne reprezentowali: Maja Krysiak z grupy Żuczki i Filip Głód z grupy Biedronki.

       Serdecznie gratulujemy pięknych występów i dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci do konkursu.

     • 💁‍♀️ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
      • 💁‍♀️ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

      • 17 listopada 2023 roku obchodziliśmy w naszej szkole XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Głównym celem tej akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania - uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób. Akcja była okazją do nadrobienia tabliczkowych zaległości. Tabliczkowa wiedza była sprawdzana w nietypowy sposób - podczas krótkich pisemnych egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami byli uczniowie, którzy tworzyli specjalne Komisje Egzaminacyjne. Zaopatrzeni w losy sprawdzali kolegów. Każda osoba, która udzieliła poprawnych odpowiedzi z losów otrzymywała odznakę Eksperta Tabliczki Mnożenia. W poszczególnych klasach Eksperci Tabliczki Mnożenia otrzymywali drobne nagrody. Komisje sprawdzały też znajomość tabliczki mnożenia wśród dorosłych. Kilkuosobowy patrol wyruszył do Starostwa żeby sprawdzić znajomość tabliczki mnożenia wśród pracujących tam pań. Wszystkie egzaminowane osoby zdały test z tabliczki mnożenia na szóstkę. Kolejnym miejscem, które odwiedzili egzaminatorzy była Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna. Tu również egzamin wypadł pomyślnie. Wszyscy poradzili sobie z pytaniami Egzaminatorów. W tym dniu uczniowie biorący udział w konkursie na plakat nawiązujący do tabliczki mnożenia otrzymali nagrody i dyplomy.

       Gratulujemy wszystkim MISTRZOM tabliczki mnożenia.
        

       Uczniowie wyróżnieni w konkursie „Tabliczka Mnożenia":
       1. Julia Górecka kl.Ib
       2. Ola Drózd kl.Ia
       3. Patryk Popowski kl.IIb
       4. Gloria Krawczyk kl.IIIb
       5. Lena Siwek kl.IVa
       6. Zuzia Górecka kl.IVb
       7. Oliwia Machnowska Kl.IVb
       8. Kacper Kosior kl.Vb
       Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za zaangażowanie.
       Nagrodzonym gratulujemy talentu.

     • 💁‍♂️MISTRZOWIE POWIATU W FUTSALU⚽⚽⚽
      • 💁‍♂️MISTRZOWIE POWIATU W FUTSALU⚽⚽⚽

      • 16 listopada na hali w Barcianach odbył się turniej piłki nożnej chłopców z roczników 2009-2010, w ramach rozgrywek Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego. Rywalami naszej reprezentacji były drużyny z Korsz, Łankiejm oraz gospodarze - Barciany. Nasza reprezentacja okazała się bezkonkurencyjna, wygrywając wszystkie swoje mecze. Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w zawodach rejonowych!

       Wyniki spotkań:

       Barciany – Reszel: 1 : 5

       Korsze – Kętrzyn: 0 : 3

       Korsze – Barciany: 1 : 6

       Kętrzyn – Reszel: 4 : 2

       Kętrzyn – Barciany: 7 : 3

       Reszel – Korsze: 8 : 1

       Skład reprezentacji szkoły: Mateusz Wróbel (8a) – kapitan, Franciszek Król (8a), Vadym Ismulin (8a), Bartosz Zawadzki-Rymsza (8a), Daniel Lech (7b), Fabian Strankowski (7b), Karol Świerszcz (7b), Michał Bodnar (6a).

     • 💁‍♂️ZAJĘCIA LEGO W KLASIE 2B
      • 💁‍♂️ZAJĘCIA LEGO W KLASIE 2B

      • LEGO Education SPIKE Essential to ciekawy sposób na praktyczną naukę przedmiotów ścisłych dla uczniów klas 1–3 szkoły podstawowej. Zestaw jest częścią systemu nauczania LEGO i bazuje na zabawie oraz opowiadaniu historii. W ten sposób zachęca uczniów do badania zagadnień związanych z przedmiotami STEAM, równocześnie rozwijając ich zdolności językowe i matematyczne oraz wspierając rozwój społeczno-emocjonalny.

     • "ŚNIADANIE DAJE MOC"
      • "ŚNIADANIE DAJE MOC"

      • 8 listopada klasa Ib włączyła się w akcje "ŚNIADANIE DAJE MOC". Dzieci samodzielnie przygotowały zdrowe kanapki, które wspólnie zjadły przy jednym stole, popijając je świeżo wyciśniętym sokiem jabłkowo-gruszkowym.

     • TRÓJKA NIEPODLEGŁOŚCI 11.XI.2023r.🏃‍♀️🏃‍♂️
      • TRÓJKA NIEPODLEGŁOŚCI 11.XI.2023r.🏃‍♀️🏃‍♂️

      • Dziękujemy naszym uczniom za udział w obchodach Święta Niepodległości na sportowo. Weronika, Maciej, Martynka, Aleksandra, Maja, Bartosz, Michał, Filip, Kewin, Hubert i najmłodszy Zuch-3 letni Pawełek jesteśmy z Was bardzo dumni. Szczególne brawa nagrodzonym 1 miejsce - Michał Kras i 2 miejsce - Kewin Kwiatkowski. Gratulujemy!!! Dziękujemy także Rodzicom naszych podopiecznych za pomoc i zaangażowanie w dzisiejszych zmaganiach sportowych.

     • TEATR PROFILAKTYCZNY „ALERT”
      • TEATR PROFILAKTYCZNY „ALERT”

      • Dnia 10 listopada 2023 r. uczniowie klas 4 – 8 obejrzeli w Kętrzyńskim Centrum Kultury spektakle przygotowane przez Teatr Profilaktyczny „ALERT” z Wrocławia. Spektakle powstały z potrzeby rozmowy z dziećmi i młodzieżą na temat ich problemów.

                   „Dzieci@sieci_” widowisko dla uczniów klas 4 – 6 przybliżyło młodym widzom problem cyberzagrożenia, a w szczególności zjawisko cyberprzemocy. Uświadomiło uczestnikom, jakie emocje u ofiar może rodzić cyberprzemoc i jakie może nieść konsekwencje. Była to także próba zwrócenia uwagi uczniów na inne możliwości spędzania wolnego czasu – bez komputera, telefonu, gier komputerowych, a także bezpiecznego poruszania się w sieci.

       Spektakl poruszył alarmujący problem uzależnienia od Internetu, a w konsekwencji doświadczania różnych form przemocy (zastraszania, wyśmiewania, poniżania, podszywania się pod kogoś). Bezradność dzieci w takich sytuacjach sprawia, że młodzi ludzie najczęściej sięgają po alkohol, papierosy, narkotyki, dopalacze, popadają w konflikt ze środowiskiem rodzinnym i szkolnym, decydują się na próby samobójcze.

       Spektakl „Dzieci@sieci_” to także opowieść o przyjaźni, radzeniu sobie z przeciwnościami, o akceptacji i niezastąpionym, realnym kontakcie z drugim człowiekiem.

                   „Hejter” spektakl dla uczniów klas 7 – 8 przybliżył młodzieży zjawisko hejtu, który jest jedną z groźniejszych form przemocy psychicznej. Aktorzy uświadomili widzom, że skuteczna walka z tym zjawiskiem jest bardzo trudna, ale nie niemożliwa, a konsekwencje zamieszczania obraźliwych lub agresywnych komentarzy w sieci bardzo dotkliwe.

       Świadome i bezpieczne korzystanie z Internetu, szukanie przyjaźni, kontaktów w świecie rzeczywistym, unikanie nałogów (alkoholu, narkotyków, dopalaczy i innych używek), a także wskazówki, jak obrać właściwą drogę i jak żyć, by niczego nie żałować – to główne przesłanie tego spektaklu.

       Uczniowie zostali także zapoznani z informacjami, gdzie szukać pomocy w walce z hejtem (telefony zaufania, strona bezpieczeństwa w Internecie, Policja).

     • 💁‍♂️MŁODSI PIŁKARZE NA 2 MIEJSCU W MIEŚCIE⚽⚽⚽
      • 💁‍♂️MŁODSI PIŁKARZE NA 2 MIEJSCU W MIEŚCIE⚽⚽⚽

      • Drugie miejsce zajęli dzisiaj chłopcy z klas 5-6 w eliminacjach miejskich rozgrywek futsalowych Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego. Nasi reprezentanci ulegli jedynie SP 4. Gratulujemy!

       Skład reprezentacji: Michał Bodnar (6a) - kapitan, Kajetan Kowalewski (6b), Marcel Sulej (6a), Michał Milewski (6a) Leon Szoska (6b), Tomasz Radawiec (5a), Bartosz Mazurowski (5a), Igor Gembal (5a). Gratulacje!

     • 💁‍♂️ MILA NIEPODLEGŁOŚCI 🏃‍♂️🏃‍♀️🏃‍♂️
      • 💁‍♂️ MILA NIEPODLEGŁOŚCI 🏃‍♂️🏃‍♀️🏃‍♂️

      • Na kilka dni przed Świętem Niepodległości pan Maciej Duczek zorganizował dla uczniów klas 4-8 międzyklasowe zawody biegowe pod nazwą „Mila Niepodległości”, które miały upamiętniać bardzo ważną datę w historii Polski - 11 listopada.

       Zawody odbywały się na terenie szkolnego orlika. Reprezentanci klas mieli do pokonania specjalnie przygotowaną trasę biegową. Uczniowie rywalizowali w kilku kategoriach wiekowych, z podziałem również na płeć. W każdym wyścigu trzech najlepszych zawodników otrzymało pamiątkowe medale. Wyniki:

       Klasy 4

       Dziewczęta:

       1 miejsce – Nadia Bednarczyk (4a)

       2 miejsce – Martyna Lech (4a)

       3 miejsce – Natalia Sobieska (4b)

       Chłopcy:

       1 miejsce – Szymon Woda (4b)

       2 miejsce – Dominik Siemieniako (4a)

       3 miejsce – Piotr Karpiński (4a)

       Klasy 5

       Dziewczęta:

       1 miejsce – Anna Paszkiewicz (5b)

       2 miejsce – Aleksandra Stefańska (5a)

       3 miejsce – Pola Pniewska (5b)

       Chłopcy:

       1 miejsce – Michał Kras (5a)

       2 miejsce – Szymon Piętka (5b)

       3 miejsce – Filip Osiecki (5a)

       Klasy 6

       Dziewczęta:

       1 miejsce – Alicja Paszkiewicz (6b)

       2 miejsce – Laura Kaźmierczak (6b)

       3 miejsce – Zuzanna Zielonka (6a)

       Chłopcy:

       1 miejsce – Michał Bodnar (6a)

       2 miejsce – Damian Matus (6a)

       3 miejsce – Leon Szoska (6b)

       Klasy 7

       Dziewczęta:

       1 miejsce – Klara Billaud (7a)

       2 miejsce – Weronika Billaud (7a)

       3 miejsce – Karolina Gronkiewicz (7b)

       Chłopcy:

       1 miejsce – Daniel Lech (7b)

       2 miejsce – Piotr Zdanowicz (7b)

       3 miejsce – Hubert Kiziewicz (7a)

       Klasa 8

       Dziewczęta:

       1 miejsce – Daria Cabaj

       2 miejsce – Diana Kostyk

       3 miejsce – Maja Pigocka

       Chłopcy:

       1 miejsce – Mateusz Wróbel

       2 miejsce – Szymon Skiepko

       3 miejsce – Bartosz Zawadzki-Rymsza Gratulujemy!

     • MAJA ROGUSZKA I PIOTR ZDANOWICZ JADĄ DO WARSZAWY NA FINAŁ OGÓLNOPOLSKI!!!
      • MAJA ROGUSZKA I PIOTR ZDANOWICZ JADĄ DO WARSZAWY NA FINAŁ OGÓLNOPOLSKI!!!

      • Niesamowity sukces osiągnęli uczniowie naszej szkoły, którzy 4 listopada udali się grupą 11-osobową do Olsztyna na finał wojewódzki konkursu wiedzy o Polskiej piłce nożnej „Poznaj Polskę na sportowo” organizowanego przez Polski Związek Piłki Nożnej. Dwoje z nich: Maja Roguszka (kl. 7a) oraz Piotr Zdanowicz (kl. 7b) wygrali konkurs w swoich kategoriach i tym samym awansowali do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się 15 listopada w Warszawie. Dodatkową nagrodą dla nich są podwójne wejściówki na mecz reprezentacji Polski na Łotwie. 15 listopada będziemy bardzo mocno trzymać kciuki za naszych reprezentantów! Powodzenia!

       Do konkursu przygotowywał uczniów p. Maciej Duczek.

     • 💁‍♂️NASI PIŁKARZE NA PODIUM PÓŁFINAŁÓW WOJEWÓDZKICH⚽⚽⚽
      • 💁‍♂️NASI PIŁKARZE NA PODIUM PÓŁFINAŁÓW WOJEWÓDZKICH⚽⚽⚽

      • Dnia 31 października na orliku w Jezioranach odbył się półfinał wojewódzki rozgrywek piłki nożnej chłopców z roczników 2009-2010, w ramach Igrzysk Młodzieży Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego. Nasi reprezentanci zajęli w nim 3 miejsce, a do awansu do finału wojewódzkiego zabrakło naprawdę niewiele. O awansie zadecydował bilans bramkowy, w którym naszej drużynie zabrakło tylko jednej bramki. Pomimo to trzecie miejsce w półfinale wojewódzkim uznajemy za duży sukces i serdecznie gratulujemy chłopcom! Kolejnych sukcesów życzymy im w rozgrywkach futsalu, które rozpoczną się już niedługo.

       Wyniki spotkań:

       Ketrzyn - Jeziorany 2:4

       Reszel - Dywity 1:4

       Jeziorany - Reszel 4:1

       Ketrzyn-Dywity 2:1

       Jeziorany-Dywity 2:1

       Ketrzyn - Reszel 1:2

       Skład reprezentacji: Franciszek Król (8a) – kapitan, Mateusz Wróbel (8a), Vadym Ismulin (8a), Bartosz Zawadzki-Rymsza (8a), Daniel Lech (7b), Fabian Strankowski (7b), Karol Świerszcz (7b), Michał Bodnar (6a), Damian Matus (6a), Marcel Sulej (6a).