• SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI "SPOTKANIA Z POEZJĄ"
      • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI "SPOTKANIA Z POEZJĄ"

      • Wyniki Szkolnego Konkursu Recytatorskiego "Spotkania z poezją":

       Klasy I - III

       I m. Kevin Kwiatkowski kl. 1a

       II m. Lena Kaszubska kl. 1b

       III m. Maja Buniowska kl. 1a

       Klasy IV - VI

       I m. Maria Cyrulik kl. 4a

       II m. Lidia Jarząbska kl. 4a

       III m. Martyna Lech kl. 4a

       Klasy VII - VIII

       I m. Sandra Milewska kl. 7a

       II m. Maja Roguszka kl. 7a

       III m. Daria Cabaj, Lena Cichomska kl. 8a

       W eliminacjach miejskich wezmą udział:

       Kevin Kwiatkowski kl. 1a

       Lena Kaszubska kl. 1b

       Maria Cyrulik kl. 4a

       Lidia Jarząbska kl. 4a

       Sandra Milewska kl. 7a

       Maja Roguszka kl. 7a

       Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i serdecznie gratulujemy!

     • 💁‍♀️SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 NOMINOWANA DO NAGRODY OSOBOWOŚĆ KĘTRZYNA 2023🥰
      • 💁‍♀️SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 NOMINOWANA DO NAGRODY OSOBOWOŚĆ KĘTRZYNA 2023🥰

      • Miło nam poinformować, że działania i praca naszych nauczycieli i uczniów zostały dostrzeżone i Szkoła Podstawowa nr 3 dostała nominację do nagrody - Osobowość Kętrzyna 2023 w kategorii - PRZYJACIEL PRZYRODY. Działań służących przyrodzie w naszej szkole odbywa się wiele. Organizowane są zbiórki karmy dla zwierząt, uczniowie i nauczyciele biorą czynny udział w akcjach sadzenia lasu. Uczestniczymy w zbiórkach baterii, zużytego sprzętu elektrycznego. Organizowane są konkursy plastyczne z Eko materiałów. Promujemy aktywny wypoczynek i sport, m.in. bierzemy czynny udział w akcji ,,Rowerowy maj". W ciągu roku szkolnego na terenie szkoły odbywa się szereg projektów edukacyjnych uczących, jak ważna i potrzebna jest nam przyroda. Bierzemy udział w różnorodnych akcjach ekologicznych i wydarzeniach, m.in. Sprzątanie Świata, Dzień Ziemi, Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę. Jednym z działań, które na stałe wpisuje się w kalendarz wydarzeń w naszej szkole jest także Miejski Konkurs Poezji Ekologicznej, którego pomysłodawczynią i główną koordynatorką jest Pani Aneta Duda, nauczycielka języka polskiego. Celem konkursu jest m.in. rozwijanie i kształtowanie zdolności twórczych dzieci i młodzieży, ale przede wszystkim uwrażliwianie na piękno przyrody i konieczność jej ochrony, zdobywanie wiedzy o ekologii, rozbudzanie zamiłowania i szacunku do przyrody. Podczas uroczystej Gali Osobowości Kętrzyna 2023 w hali MOSiR wyjątkową nominację dla Trójeczki odebrały: Pani Dyrektor Ewa Stadnicka i Pani Aneta Duda. Serdecznie dziękujemy za nominację, gratulujemy wszystkim wyróżnionym i zwycięzcom. I już dziś zapraszamy wszystkich do wsparcia nowej akcji, do której włączyła się nasza Trójeczka. Jest to wspólna akcja Towarzystwa Miłośników Kętrzyna, Miasta Kętrzyn i Centrum Wolontariatu-,,PODAJ MIŁOŚĆ"-adoptuj ze schroniska, zostań wolontariuszem, kup karmę lub wrzuć grosika do puszki.

     • 💁‍♀️MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO
      • 💁‍♀️MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

      • 17 listopada 1999 roku UNESCO ustanowiło święto, którym jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Ma ono w założeniu dopomóc w ochronie różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego.

       Społeczność szkolna aktywnie włączyła się w działania na rzecz kultury języka poprzez lekcje poświęcone poprawności językowej. Mając na uwadze to, jak ważna jest mowa ojczysta, uczniowie poznawali tajniki wiedzy o języku polskim. Nie zabrakło quizów, gier językowych, a także stacji zadaniowych – podczas tej czynności uczniowie pracowali

       w parach, po wykonaniu wszystkich zadań mogli sprawdzić ich poprawność przy stacji kontrolnej. Piątoklasiści, sięgając do swojej wyobraźni, na podstawie niezbyt łatwego opisu, odwołując się także do swojej wyobraźni, narysowali dzidę. Zadaniem uczniów było również w ciągu trzech minut ułożyć jak najwięcej słów z wyrazu „pięćdziesięciogroszówka” oraz znaleźć kilka par homofonów. Tego dnia dzieci zmierzyły się również z łamańcami językowymi, czyli trudniejszymi ćwiczeniami na dykcję.

     • 23 LUTEGO - ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z DEPRESJĄ
      • 23 LUTEGO - ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z DEPRESJĄ

      • Jeśli jesteś nastolatkiem i podejrzewasz, że możesz mieć depresję lub masz przyjaciela, który może cierpieć na depresję - nie czekaj, aby uzyskać pomoc. Porozmawiaj np. z lekarzem, pielęgniarką, pedagogiem. Podziel się swoimi obawami z rodzicem, bliskim przyjacielem lub inną osobą, której ufasz. Zadzwoń na darmowy telefon zaufania dla Dzieci i Młodzieży dostępny 7 dni w tygodniu. Pomogą. Nie jesteś sam.

     • TEATR CIENI🎭
      • TEATR CIENI🎭

      • W ramach edukacji polonistycznej uczniowie kl. Ib poznali nową formę sztuki, jakim jest teatr cieni. Pod kierunkiem pani Basi uczniowie w krótkim czasie przygotowali przedstawienie pt.,,Trzy małe świnki". Swój talent aktorski pokazali kolegom i koleżankom z klasy Ia.

     • 💁‍♀️ROZSTRZYGNIĘCIE WIELKIEGO PLEBISCYTU EDUKACYJNEGO 2023
      • 💁‍♀️ROZSTRZYGNIĘCIE WIELKIEGO PLEBISCYTU EDUKACYJNEGO 2023

      • Za nami kolejna edycja Wielkiego Plebiscytu Edukacyjnego. Nauczyciel to zawód wyjątkowy. Poza wiedzą i doświadczeniem, aby spełniać się w tej roli, trzeba mieć coś więcej. Umiejętność nawiązywania relacji z uczniami, budowanie ich autorytetu i szacunku. Umiejętność bycia zarówno przewodnikiem i opiekunem, ale też przyjacielem.

       Z wielką radością informujemy, że w Plebiscycie Edukacyjnym nauczycielki z naszej szkoły - Pani Aneta Chadryś i Pani Roksana Małek zajęły 1 miejsca. Laureatki uczestniczyły w Olsztynie w uroczystej Gali, na której odebrały nagrody- pamiątkowe dyplomy i medale.

       Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów zawodowych i satysfakcji w życiu osobistym.