• 💁‍♀️KREATYWNE WARSZTATY MALOWANIA EKOTOREB🎨🖌️👜

• W dniu dzisiejszym w grupie "Biedronki" odbyły się twórczo-edukacyjne warsztaty, podczas których dzieci przy wykorzystaniu wyobraźni, dostępnych szablonów, palety barw i innych akcesoriów malarskich, wykonały oryginalne torby bawełniane wielokrotnego użytku.

Malowanie na materiale, to świetny pomysł, aby nadać torbie indywidualny charakter. Tak powstałe torby są niezwykłe i mogą służyć jako torby na zakupy, na strój gimnastyczny czy też ulubione rzeczy na zajęcia dodatkowe.

Warsztaty z malowania toreb ekologicznych powstały głównie z potrzeby dbałości o środowisko. Ich celem było łączenie wymiaru poznawczego z dobrą zabawą, kształtowanie pełnej szacunku postawy wobec świata przyrody i odpowiedzialności za niego, rozwijanie świadomości ekologicznej i kształtowanie proekologicznych postaw, a także rozwijanie sprawności manualnej.

• 💁‍♀️INTEGRACJA W "DANIELÓWCE" 🦌

• Korzystając z zaproszenia Koła Łowieckiego "Daniel"📯klasy 4b i 7a spędziły aktywny dzień edukacyjno - integracyjny w miejscowości Silec.
              Pan Prezes Zarządu Piotr Kiziewicz oraz Sekretarz Koła, pan Krzysztof Pawelczyk zapoznali uczniów z kulturą i tradycją łowiecką,📯opowiedzieli  o  przedstawicielach poszczególnych gatunków zwierzyny łownej bytującej na naszym terenie 🐾 oraz zachęcali do obserwacji i  kontaktu z przyrodą🔍🐗🌿
              Bardzo dziękujemy przedstawicielom Koła za zaproszenie, miłe przywitanie, ognisko🔥i słodki poczęstunek🍬
              To był dzień pełen wrażeń!

• 💁‍♀️JAK ZROBIĆ DOBRE ZDJĘCIE🤨📸

• Uczniowie klasy 6B na godzinie wychowawczej gościli p. Bartłomieja i p. Piotra z Kętrzyńskiej Grupy Fotograficznej KURS, którzy podzielili się z nimi swoją pasją i talentem do fotografii.

Dziękujemy za inspirujące spotkanie.

• PÓŁFINAŁ MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO SZKOLNEGO ZWIĄZKU SPORTOWEGO W PIŁKĘ NOŻNĄ CHŁOPCÓW – IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

• Dzisiaj, na naszym orliku, rozegrany został Półfinał Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w piłkę nożną chłopców – Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Wystąpiły w nim trzy drużyny: ZSP Reszel, SP Dywity oraz nasza szkoła. Niestety tym razem nie udało się awansować do finału, chociaż zabrakło bardzo niewiele. Tym turniejem nasz zespół zakończył sezon, który obfitował w wiele sukcesów. Dziękujemy naszym reprezentantom za wyniki i emocje, które temu towarzyszyły i życzymy im dalszych sukcesów.

Wyniki meczów:
              ZSP Reszel – SP Dywity     0 : 5
              SP3 Kętrzyn – SP Dywity   2 : 5
              SP3 Kętrzyn – ZSP Reszel  4 : 5

Klasyfikacja końcowa:
              1 miejsce – SP Dywity
              2 miejsce – ZSP Reszel
              3 miejsce – SP3 Kętrzyn

• GIGA LAURKA DLA STRAŻNIKÓW LASU

• Bardzo miło nam oznajmić, że Akcja Giga Laurka dla Strażników Lasu zakończyła się Certyfikatem za udział i zaangażowanie dla Przedszkola, dla Pani Marty oraz dla Dzieci z grupy "Żuczki", które tworzyły pracę. Certyfikat strażnika lasów otrzymało również zaprzyjaźnione Nadleśnictwo Srokowo. Dziękujemy Pani Irence Dziadoń.

• 💁‍♀️DZIEŃ MAMY I TATY W GRUPIE ZUCHY🥰

• "Moja rodzina"

B. Szelągowska.

"Piękny uśmiech, dobre serce, wszystko potrafi zrobić sama. Mnie najbardziej kocha na świecie. To jest właśnie moja mama. Zawsze chętnie mi pomagasz, kiedy jesteś obok tato. Z tobą czuję się bezpieczniej. Kocham Cię właśnie za to! Dom jest miejscem wyjątkowym. Może być na końcu świata! Najważniejsza jest rodzina, czyli mama, ja i tata!".

• UDZIAŁ UCZ. KL. 8 W III POWIATOWYM TURNIEJU WIEDZY O SZKOŁACH PONADPODSTAWOWYCH

• Dnia 22.05.2024 uczennice klasy 8 Daria Cabaj, Lena Cichomska, Róża Butrymowicz wzięły udział w III Powiatowym Turnieju Wiedzy o Szkołach Ponadpodstawowych zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Kętrzynie. Uczestnikom turnieju przygotowano ciekawe zadania multimedialne, nagrody, zabawy integracyjne i poczęstunek. To był dzień pełen pozytywnych wrażeń

• ☔🫖WIELKI QUIZ Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO🫖☔

• 22 maja odbył się Wielki Quiz z Języka Angielskiego. Uczniowie klas 3-8 rywalizowali w trzyosobowych drużynach o zwycięstwo w swojej kategorii wiekowej: kl.3-4, kl.5-6 i kl.7-8. Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi, zaangażowania, a przede wszystkim wiedzy, którą się wykazali. Walka była bardzo emocjonująca i do końca nie było wiadomo, kto zwycięży. Pomiędzy klasami: 5a i 6a odbyły się aż dwie dogrywki.

O terminie ogłoszenia ostatecznych wyników i wręczenia nagród poinformujemy.

Tymczasem za wszystkich trzymamy kciuki i prosimy o cierpliwość.

• UCZNIOWIE KL. 8 ODWIEDZILI ZESPÓŁ SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO W KAROLEWIE

• Uczniowie klasy 8 odwiedzili Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie. Pani Dorota Nowik oprowadziła uczniów po całym obiekcie szkoleniowym oraz zapoznała z ofertą i kierunkami szkoły. Uczniowie poznając kierunek Achitektura Krajobrazu uczestniczyli w warsztatach florystycznych "Ikebana" prowadzonych przez panią Natalię. Dziękujemy za zaproszenie i miłą atmosferę, a Pani Dorotce za zaangażowanie, poświęcony czas i zainteresowanie naszych uczniów.