• APEL Z OKAZJI ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
      • APEL Z OKAZJI ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

      • "Jak długo w sercach naszych

       Choć kropla polskiej krwi,

       Jak długo w sercach naszych

       Ojczysta miłość tkwi,

       Stać będzie kraj nasz cały,

       Stać będzie Piastów gród,

       Zwycięży Orzeł Biały,

       Zwycięży polski lud... ".

     • PIESZA PIELGRZYMKA DO ŚWIĘTEJ LIPKI
      • PIESZA PIELGRZYMKA DO ŚWIĘTEJ LIPKI

      • Już po raz trzeci Szkoła Podstawowa nr 3 wraz z Parafią Świętego Jerzego zorganizowała pieszą pielgrzymkę do Świętej Lipki, która jak co roku poświęcona jest dla błogosławionego Jana Pawła II. Z roku na rok przybywa pielgrzymów i w tym roku nasza rodzina pielgrzymkowa liczyła około 84 osób. Droga, która pokonujemy jest czasem na własne rozmyślenia, zawierzenia oraz czasem wspólnej modlitwy w postaci pieśni, różańca Świętego, Koronki do Miłosierdzia, Litanii do św. Jana Pawła II i wielu rozważań naszego Papieża czytanych podczas naszej drogi. Najświętsza Panienka była dla niego wzorem do naśladowania i to również Jej oddaliśmy dziś swe podziękowania za cudowny dzień. Szli mali i duzi, starsi i młodsi i tak jak w słowach piosenki...chociaż nogi bolą, bolą ja za pielgrzymką gnam. Wszyscy daliśmy radę! Dziękujemy tym, którzy przyczynili się, aby dzisiejszy dzień był cudowny, a mianowicie Panu Tomaszowi Woźniak za przepyszny bigos, Radzie Rodziców i Szkole nr 3 za kanapki, jabłka, kawę, herbatę, rodzicom za słodki poczęstunek, Parafii za kiełbaski, które wspólnie razem mogliśmy spożyć podczas ogniska, Państwu Kawczyńskim za ofiarowaną pomoc w dowiezieniu wszystkiego, Powiatowej Policji za eskortowanie, osobom które kierowały ruchem i wszystkim pielgrzymom za przepiękny śpiew i wspólną modlitwę. Już dziś zapraszamy za rok i oby nas było jeszcze więcej!

     • 💁‍♀️XLII ULICZNY BIEG BARTÓW IM. JANA LINIEWSKIEGO W BARCIANACH🏃🏃🏃
      • 💁‍♀️XLII ULICZNY BIEG BARTÓW IM. JANA LINIEWSKIEGO W BARCIANACH🏃🏃🏃

      • 27.04.2027r. na stadionie w Barcianach, odbyła się najstarsza impreza biegowa w regionie - XLII Bieg Bartów. W sportowych zmaganiach uczestniczyli także uczniowie naszej Trójeczki. Pięknie zaprezentował się Mikołaj Kopyczyński z kl. 2a. W swojej kategorii wiekowej zdobył 4 miejsce. Michał Kras uczeń klasy 5 a - odniósł wielki sukces i na dystansie 1500 metrów zajął 2 miejsce. Bardzo się cieszymy z waszych osiągnięć i gratulujemy!

     • "CHEMICZNI DETEKTYWI - WYKRYWANIE JONÓW"
      • "CHEMICZNI DETEKTYWI - WYKRYWANIE JONÓW"

      • Dzisiaj kilkoro uczniów klasy 8 a uczestniczyło w lekcji otwartej analizy chemicznej - "Chemiczni detektywi - wykrywanie jonów". Lekcja odbyła się w II Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym w Kętrzynie w pracowni chemicznej szkoły. Uczniowie pod opieką Pani Oli przeprowadzali doświadczenia, obserwowali, zapisywali równania reakcji chemicznych. Dziękujemy za zaproszenie i miłą atmosferę, a Pani Oli za bardzo ciekawe zajęcia i zaangażowanie. To była dla uczniów lekcja pełna pozytywnych wrażeń.

     • 💁‍♀️5 EDYCJA KĘTRZYŃSKIEJ LIGI BIEGOWEJ "KĘTRZYŃSKI KILOMETR" 🏃🏃🏃
      • 💁‍♀️5 EDYCJA KĘTRZYŃSKIEJ LIGI BIEGOWEJ "KĘTRZYŃSKI KILOMETR" 🏃🏃🏃

      • W dniu dzisiejszym rozpoczęły się sportowe zmagania dzieci, młodzieży i dorosłych w kolejnej, 5 już edycji Kętrzyńskiej Ligi Biegowej.

       Organizatorami wydarzenia są Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kętrzynie i Fundacja Drużyna ML. Wśród młodych zawodników nie zabrakło przedszkolaków, uczniów i pracowników naszej Trójeczki. Wszyscy uczestnicy spisali się znakomicie i zdobyli wyjątkowe, pamiątkowe medale, a najszybszym udało się stanąć na wymarzonym podium.

       Dziękujemy serdecznie Rodzicom za zaangażowanie i doping zawodników.

       1 miejsca na podium w poszczególnych kategoriach wywalczyli:

       Michał Czarnecki z grupy Biedronki,

       Martynka Wlizło z kl. 2b,

       Michał Kras z kl. 5a.

       2 miejsce zdobyli: Jaś Nowik z grupy Biedronki,

       Wiktor Przeździak z kl. 1a.

       3 miejsce zdobyła Liliana Nowik z kl. 1a.

       W zawodach udział wzięli także: Pani Lucynka - nasza szkolna pielęgniarka, Olek K., Carolina S. i Iga P. z grupy Biedronki, Kuba Cz., Maja O. , Filip O., Wiktor S. i Jakub R. z kl. 5a. Wszystkim uczestnikom należą się wielkie brawa.

       Wyróżnionym gratulujemy. Kolejny start już 23 maja.

     • WARSZTATY Z ROBOTYKI Z UŻYCIEM ROBOTÓW PHOTON
      • WARSZTATY Z ROBOTYKI Z UŻYCIEM ROBOTÓW PHOTON

      • 24 kwietnia odbyły się w Naszej Szkole warsztaty z robotyki z użyciem robotów PHOTON, przeprowadzone przez Panią Anetę Chadryś oraz Panią Roksanę Małek. PHOTON jest to interaktywny robot, który rozwija się razem z dzieckiem, ucząc je programowania. Każdy egzemplarz robota wyposażono w sensory, które pozwalają mu widzieć, słyszeć, odczuwać dotyk, odróżniać ciemność od światła, mierzyć odległość i nie tylko. Język programowania używany przez robota mogą opanować nawet najmłodsi. Prowadzące dawały wskazówki do programowania robotów za pomocą tabletów i telefonu. Poprzez zadania stawiane Photonom, nauczyciele klas 1-3 i przedszkola określały ich ruch, wydawanie dźwięku czy zmianę czułek na wyznaczony kolor. Warsztaty przebiegały w miłej i radosnej atmosferze. Wyzwoliły ciekawość oraz aktywność nauczycieli. Ponadto, uczestnicy warsztatów mieli możliwość udziału w sesji zdjęciowej w strojach kosmonautów.

       Na zakończenie za aktywny udział w warsztatach każdy otrzymał pamiątkowy dyplom.

     • SPOTKANIE KL. 8A Z PRZEDSTAWICIELAMI ZDZ W KĘTRZYNIE
      • SPOTKANIE KL. 8A Z PRZEDSTAWICIELAMI ZDZ W KĘTRZYNIE

      • Za nami ciekawe spotkanie klasy 8a z przedstawicielami ZDZ w Kętrzynie. Uczniowie zapoznali się z bogatą ofertą szkoły, a także zobaczyli, jak wygląda nauka na wybranych kierunkach. Dziękujemy bardzo przedstawicielom za zaangażowanie i zainteresowanie naszych uczniów.

     • 🫖☔DZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO🫖☔
      • 🫖☔DZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO🫖☔

      • Dziś, 23 kwietnia, obchodziliśmy Dzień Języka Angielskiego. W tym dniu główną rolę w szkole przejął język angielski. Już od rana wszyscy wchodzący do szkoły uczniowie i nauczyciele witani byli angielskim Hello! How are you? i na dobre rozpoczęcie dnia otrzymywali torebkę angielskiej herbaty. Podczas przerw odbywał się quiz wiedzy z języka angielskiego, a na lekcjach z tego przedmiotu, dyktanda i zabawy z Kahoot'em. Jako ciekawostkę należy dodać, że uczniowie z klasy 6b otrzymali listy z Grecji (w języku angielskim), co stanowiło miłe uzupełnienie wspólnego świętowania.

       Reasumując, Dzień Języka Angielskiego minął atrakcyjnie i wesoło i jednocześnie był też okazją do sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności praktycznego posługiwania się językiem angielskim.

       Brawa dla wszystkich, którzy odważyli się wziąć udział w zabawie!

       DZIĘKUJEMY!

     • WYCIECZKA UCZ. KL. I DO MRĄGOWA
      • WYCIECZKA UCZ. KL. I DO MRĄGOWA

      • 18 kwietnia uczniowie klasy I a i I b wybrali się na wycieczkę do Mrągowa, gdzie mogli obejrzeć spektakl Teatru Lalek z Łomży pt. "Magiczny sklep”. Kolejnym punktem była wizyta w McDonaldzie.

     • REGIONALNY KONKURS PRZYRODNICZO - EKOLOGICZNY KLAS TRZECICH
      • REGIONALNY KONKURS PRZYRODNICZO - EKOLOGICZNY KLAS TRZECICH

      • Uczniowie Naszej Szkoły zostali nominowani spośród 165 uczestników do finału V Regionalnego Konkursu Przyrodniczo - Ekologicznego klas trzecich. Do podium zabrakło niewiele, ale dla nas i tak są już Mistrzami! Gratulacje Milan i Michał! Wielkie brawa!

     • III REGIONALNY KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO W POWIATOWYM OŚRODKU DOSKONALENIA NAUCZYCIELI W KĘTRZYNIE
      • III REGIONALNY KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO W POWIATOWYM OŚRODKU DOSKONALENIA NAUCZYCIELI W KĘTRZYNIE

      • Dziś uczennice naszej szkoły brały udział w III Regionalnym Konkursie Języka Polskiego w Powiatowym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Kętrzynie. Są to: Alicja Paszkiewicz (kl. VIB), Maja Roguszka (kl. VIIa), Weronika Billaud (kl. VII A) oraz Lena Cichomska (kl. VIII A).

       W pisemnym konkursie wzięło udział 41 uczniów z powiatu kętrzyńskiego i mrągowskiego.

       Ogłoszenie wyników nastąpi w poniedziałek. DZIĘKUJEMY UCZENNICOM za udział w konkursie oraz PANIOM Anecie Dudzie i Marlenie Żukowskiej za przygotowanie reprezentantek szkoły.

     • "CZERWONY KAPTUREK"- SPEKTAKL SŁOWNO-MUZYCZNY W PSM I STOPNIA W KĘTRZYNIE
      • "CZERWONY KAPTUREK"- SPEKTAKL SŁOWNO-MUZYCZNY W PSM I STOPNIA W KĘTRZYNIE

      • Dnia 18.04.2024r. uczniowie klasy 3A i dzieci z grupy Biedronki odwiedziły Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia w Kętrzynie, aby obejrzeć przedstawienie przygotowane przez nauczycieli i uczniów tejże szkoły. Na scenie mogliśmy zobaczyć także uczniów z naszej Trójeczki.

       Zabawny scenariusz ,,Czerwonego Kapturka", piękna gra na instrumentach, występ chóru szkolnego, barwne dekoracje i ciepłe przyjęcie przybyłych do szkoły gości, sprawiło, że przedstawienie bardzo podobało się wszystkim widzom.

       Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

     • TYDZIEŃ PROFILAKTYKI UZALEŻNIEŃ
      • TYDZIEŃ PROFILAKTYKI UZALEŻNIEŃ

      • W tym tygodniu w naszej szkole uczniowie klas 7 i 8 uczestniczyli w warsztatach- Debata-korzyści z abstynencji.

       Przypominamy najważniejsze telefony i instytucje w Polsce, które służą pomocą dla osób potrzebujących.

       Policja – 997

       Jednolity numer alarmowy obowiązujący na terenie całej Unii Europejskiej – 112

       Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”

       oferuje całodobową pomoc osobom:

       – doznającym przemocy,

       – świadkom przemocy,

       – osobom poszukującym informacji na temat zjawiska i sposobów przeciwdziałania przemocy w rodzinie:

       Infolinia „Niebieskiej Linii” czynna całą dobę tel. 800-120-002

       Dyżur w języku angielskim – poniedziałki w godzinach 18:00 – 22:00

       Dyżur w języku rosyjskim – wtorki w godzinach 18:00 -22:00

       Dyżur prawny – środy w godzinach 18:00 -22:00

       Telefoniczne dyżury prawników tel. 22-666-28-50, w poniedziałki i wtorki w godzinach 17:00-21:00

       e-mail: niebieskalinia@niebieskalinia.info

       SKYPE, dyżur w języku migowym: poniedziałki w godz. 13:00-15.00

       pogotowie.niebieska.linia

       Fundacja Feminoteka

       Porady psychologiczne i prawne dla kobiet doświadczających przemocy.

       Antyprzemocowy telefon dla kobiet czynny we wtorki, środy i czwartki w godz. 13:00-19:00

       tel. 720-908- 974

       Poradnia Telefoniczna – udziela pomocy psychologicznej osobom doświadczającym kryzysu emocjonalnego, samotnym, cierpiącym z powodu depresji, bezsenności, chronicznego stresu.

       Kryzysowy telefon zaufaniajest czynny codziennie w godz. 14:00-17:00 – tel.116 – 123.

       Telefon zaufania dla dzieci i młodzieżyFundacji Dzieci Niczyje – 116-111.

       Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka – bezpłatna, działająca całodobowo telefoniczna linia interwencyjna dla dzieci i młodzieży – tel.800-12-12-12Psycholodzy, pedagodzy, prawnicy udzielają niezbędnego wsparcia wszystkim dzwoniącym dzieciom. Pod numer interwencyjny osoby dorosłe mogą zgłaszać problemy dzieci lub rażące zaniedbania względem nich. Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:15 do 20:00. Każdy, kto zadzwoni po godzinie 20:00 lub w dni wolne od pracy może przedstawić swój problem i zostawić numer kontaktowy. Pracownik telefonu zaufania oddzwoni następnego dnia.

       Bezpłatna, anonimowa pomoc telefoniczna dla rodziców i nauczycieli, którzy potrzebują wsparcia, informacji w zakresie przeciwdziałania i pomocy dzieciom przeżywającym kłopoty oraz trudności wynikające z problemów i zachowań ryzykownych takich jak:

       agresja i przemoc w szkole, cyberprzemoc i zagrożenia związane z nowymi technologiami, wykorzystywanie seksualne, kontakt z substancjami psychoaktywnymi, uzależnienia, depresja, myśli samobójcze, zaburzenia odżywiania tel. 800-100-100

       Telefon wsparcia dla osób w żałobie Fundacji Nagle Sami

       czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 14:00-20:00 tel. 800 -108-108

       Pytania do psychologa: psycholog@naglesami.org.pl

       Pytania do prawnika: prawnik@naglesami.org.pl

       Wsparcie duchowe: wiara@naglesami.org.pl

       Całodobowy Telefon Zaufania dla osób z problemem alkoholowym i członków ich rodzin – 12 411 60 44

       Telefon dedykowany jest szczególnie osobom dotkniętym problemem alkoholowym (osoby uzależnione, rodziny lub bliscy osób uzależnianych, osoby pijące ryzykownie). Telefoniczne poradnictwo jest również świadczone osobom nadużywającym innych substancji psychoaktywnych, doświadczonym przemocą, problemami zdrowotnymi i innymi problemami egzystencjalnymi.

       Telefon zaufania dla osób cierpiących z powodu uzależnień behawioralnych oraz ich bliskichInstytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, czynny codziennie w godzinach 17:00-22:00:

       801-889-880.Uzależnienia behawioralne są to wszystkie uzależnienia, które nie są związane z zażywaniem substancji psychoaktywnych (alkoholu, narkotyków), czyli na przykład uzależnienie od hazardu, uzależnienie od Internetu lub komputera, seksoholizm, pracoholizm, uzależnienie od zakupów czy objadania się. Oferta telefonu skierowana jest o do wszystkich osób, które mają problem lub też zastanawiają się, czy mają problem z uzależnieniami behawioralnymi oraz dla osób bliskich osobom uzależnionym – rodziny, przyjaciół, znajomych.

       Linia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym, współfinansowana ze środków Funduszy Sprawiedliwości + 48 222 309 900 – czynna 24 godziny/ 7 dni w tygodniu dla osób pokrzywdzonych przestępstwem i świadków. Oferuje pomoc w zakresie:

       obsługi telefonu zaufania dla ofiar przestępstw (w tym dotyczący przemocy domowej, prób samobójczych, wsparcia dla dzieci),

       zapewnienie osobom pokrzywdzonym przestępstwem dostępu do pomocy psychologicznej i prawnej świadczonej przez telefon i drogą elektroniczną za pośrednictwem skrzynki e-mail (info@numersos.pl),

       zapewnienia osobom pokrzywdzonym przestępstwem i świadkom możliwości umówienia się na spotkanie z osobą pierwszego kontaktu w Ośrodku Pomocy drogą telefoniczną,

       upowszechniania wiedzy na temat praw osób pokrzywdzonych przestępstwem,

       promowania systemu pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem i świadkom,

       udzielania informacji o Funduszu Sprawiedliwości (działania, na jakie mogą zostać przyznane dotacje, informacje o konkursach i naborach wniosków, wsparcie merytoryczne)

     • WARSZTATY CZEKOLADOWE W KL. 4A, 4B I 5A
      • WARSZTATY CZEKOLADOWE W KL. 4A, 4B I 5A

      • Wszyscy wiedzą, że zjedzenie kostki czekolady poprawia humor. Zawarte w niej substancje wpływają pozytywnie na nasze samopoczucie, pobudzane jest wydzielanie serotoniny, czyli hormonu szczęścia. Ale czy wiemy, że zawarte w czekoladzie składniki chronią przed chorobami układu sercowo-naczyniowego oraz obniżają poziom cholesterolu? Czy znamy historię czekolady? Czy wiemy skąd pochodzi? Kto ją odkrył? Jak powstaje? Jakie są jej rodzaje?

       Uczniowie klas 4a, 4b i 5a poznali odpowiedzi na te i wiele innych pytań podczas sensoryczno - edukacyjnych warsztatów czekoladowych.

       Dzięki Centrum Innowacyjnej Edukacji słodka woń czekolady unosiła się dziś po całej szkole.