• 💁‍♀️CZYTELNICZO-KOSTKOWE PRZERWY W BIBLIOTECE SZKOLNEJ
      • 💁‍♀️CZYTELNICZO-KOSTKOWE PRZERWY W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

      • Uczniowie klas I-VIII spotykają się w bibliotece szkolnej na czytaniu książek i tworzeniu własnych historii oraz uczestniczą w grach i zabawach relaksacyjno- wyciszających z kostkami Megaminx Dwunastościan, magnetycznymi kostkami, układankami Moyu, kostkami Rubika, kostkami Galxy, kostki opowieści -Story Cubes i innych. Kostki te rozwijają logiczne myślenie, koncentrację i strategię, ale też pozwalają na relaks i wyciszenie.

     • 💁‍♀️ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU "TOLERANCE"
      • 💁‍♀️ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU "TOLERANCE"

      • W konkursie wzięło udział 20 uczniów z klas 1-3. Wszystkie napisy zrobione były bezbłędnie i czytelnie, a uczestnicy wykazali się ogromną pomysłowością (za co wielkie brawa!), w związku z czym jury miało ciężki orzech do zgryzienia z wyborem najciekawszych prac.

       A oto wyniki:

       I MIEJSCE:

       Milan Sz. - kl.3b.

       Wiktor P. - kl.1a.

       II MIEJSCE:

       Roksana G. - kl.2a.

       Kalina Sz. - kl.2a.

       III MIEJSCE:

       Miłosz P. - kl.2a.

       Milena K. - kl.1b.

       WYRÓŻNIENIE:

       - Miłosz M. - kl.2a.

       - Ola D. - kl.1a.

       - Agata K. - kl.3b.

       - Alan G. - kl.1a.

       - Julia G. - kl.1b.

       Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

       Nagrodzonym i wyróżnionym GRATULUJEMY!

     • 💁‍♀️ŚWIATOWY DZIEŃ POEZJI
      • 💁‍♀️ŚWIATOWY DZIEŃ POEZJI

      • "Wszystko jest poezją, każdy jest poetą".

       Edward Stachura

       21 marca 2024 roku w szkole i w oddziałach przedszkolnych obchodziliśmy Światowy Dzień Poezji pod hasłem: „Poczęstuj się wierszem”. Tego dnia uczniowie i nauczyciele na przerwach czytali wiersze ulubionych poetów. Sięgnijmy po poezję Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Wisławy Szymborskiej, Tadeusza Różewicza, Czesława Miłosza i innych. Stanowiska z tomikami poezji o wiośnie (Pierwszy Dzień Wiosny) czekały na dzieci klas I-III na II piętrze, którzy licznie brali udział w czytaniu wierszy o wiośnie. Na korytarzu na I piętrze uczniowie IV-VIII czytali wiersze Czesława Miłosza ( Rok 2024 Czesława Miłosza ) i inne wiersze.

       Dziękujemy za udział w akcji czytania poezji uczniom i nauczycielom.

     • 🌸🌿🌞 PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY 🌞🌿🌸
      • 🌸🌿🌞 PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY 🌞🌿🌸

      • Dzień Wagarowicza, to bez wątpienia ulubione święto większości uczniów, a jego dodatkową zaletą jest to, że przypada w pierwszy dzień wiosny, czyli 21 marca. Trudno o lepsze połączenie – wolnego od lekcji i początku ciepłych miesięcy. Nasza szkoła w tym roku ten wyjątkowy dzień spędziła tym razem poza szkołą. Uczniowie wraz z nauczycielami dzięki uprzejmości Nadleśnictwa w Srokowie udali się do Wilczego Szańca gdzie każda klasa wraz z przewodnikiem mogła przemierzyć szlak naszej historii. Podczas zwiedzania oraz pogłębiania swej wiedzy na temat historii miejsca, uczniowie musieli pokonać 9 stacji na których czekały nie lada wyzwania. Po powrocie czekał na nich ciepły posiłek, pieczone kiełbaski oraz słodkości. Atrakcją był sztabowóz, którym każda klasa miała możliwość poznać szlak kolei. Rada Rodziców spisała się na medal. Swoją obecnością zaszczycił nas zastępca burmistrza Miasta Kętrzyn Pan Karol Lizurej, który podziwiał przygotowania i zaangażowanie rodziców. Do tej pięknej wyprawy przyczyniło się mnóstwo sponsorów, którym z całego serca dziękujemy. Dzięki Wam ten dzień zostanie na zawsze w naszej pamięci.

     • KANGUR MATEMATYCZNY
      • KANGUR MATEMATYCZNY

      • Dnia 21 marca 2024 w Szkole Podstawowej nr 3 w Kętrzynie po raz kolejny odbył się Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”.
       Głównym organizatorem konkursu matematycznego „Kangur" w Polsce jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu, natomiast międzynarodowym inicjatorem konkursu jest paryskie stowarzyszenie „Kangourou Sans Frontières".
       Polska edycja konkursu Kangur prowadzona jest pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i ma na celu popularyzację matematyki, propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów, zachęcenie młodych do wspólnej, intelektualnej, międzynarodowej zabawy.  
       Dzień konkursu, "Dzień Kangura" stał się już w szkołach wielu krajów świętem matematyki.
       W naszej szkole w konkursie uczestniczyli uczniowie kl II-VIII. Do konkursu przystąpiło łącznie 55 osób. Uczniowie rozwiązywali zadania w  kategoriach – Żaczek Maluch, Beniamin i Kadet.
       Konkurs miał na celu praktyczne sprawdzenie posiadanych wiadomości i umiejętności logicznego myślenia podczas rozwiązywania podanych zadań. Stwarzał możliwość przeżycia pięknej przygody z matematyką.

     • 💁‍♀️Z WIZYTĄ W WARSZTATACH TERAPII ZAJĘCIOWEJ
      • 💁‍♀️Z WIZYTĄ W WARSZTATACH TERAPII ZAJĘCIOWEJ

      • "Żuczki" odwiedziły zaprzyjaźnione Warsztaty Terapii Zajęciowej, gdzie obejrzały wszystkie pracownie i zapoznały się z wieloma technikami artystycznymi. Punktem kulminacyjnym były warsztaty wielkanocne - wykonanie świątecznych kartek. Była również wielka niespodzianka, czyli coś dla łasuchow, słodki poczęstunek. Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie.

     • AKCJA „PODZIEL SIĘ MIŁOŚCIĄ"
      • AKCJA „PODZIEL SIĘ MIŁOŚCIĄ"

      • W ramach akcji "Podziel się miłością" przedszkolaki i uczniowie naszej szkoły zbierali karmę oraz fundusze dla schroniska w Pudwągach.

       W dniu dzisiejszym przekazaliśmy do Centrum Wolontariatu puszkę z uzbieraną kwotą 442,59 złotych oraz 80 kg specjalistycznej karmy dla podopiecznych schroniska.

       Składamy serdeczne podziękowania wszystkim przedszkolakom, uczniom, nauczycielom oraz rodzicom za pomoc i wsparcie.

     • AKCJA WOLONTARIATU
      • AKCJA WOLONTARIATU

      • "Żeby zostać dobrym człowiekiem nie trzeba robić wielkich rzeczy... czasami wystarczy podać rękę".

       Dziś mieliśmy przyjemność dołożyć naszą cegiełkę dla Pani Marioli Waraksy - Mamo wróć - licytacje dla naszej mamy.

       Nasza społeczność szkolna przekazała gang pluszaków, grupa Żuczki przekazała książki "Gang świeżakow", wychowawczyni grupy Pani Marta Żukowska ofiarowała swoją kolekcję książek kryminalnych, a opiekunka grupy Pani Alicja Dolewska przekazała prace artystyczne wykonane przez swoją mamę Panią Teresę Dolewską.

       Do akcji przyłączył się również przyjaciel grupy Żuczki Pan Szymon z Karolewa wykonując- prace ręczną techniką wypalania w drewnie - wypalankę.