• ❤️WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY❤️
      • ❤️WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY❤️

      • Składamy serdeczne podziękowania Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób uczestniczyli w zbiórce WOŚP.

       Naszym drogim Uczniom - Wolontariuszom, którzy od wczesnych godzin porannych kwestowali na ulicach naszego miasta należą się wielkie brawa. Cieszymy się, że jesteście wrażliwi i okazujecie wsparcie i pomoc. Jesteście wspaniali! Jesteśmy z WAS bardzo dumni!

       Ogromne podziękowania kierujemy w stronę Rodziców za wszystkie pyszne ciasta i smakołyki przygotowane na dzisiejszy finał, a także tym, którzy je zakupili.

       Dziękujemy również Rodzicom i Nauczycielom za wspólne granie, pomoc w opiece nad wolontariuszami, dzięki której możemy być dumni z tegorocznego wyniku. Ściskamy Wasze pomocne dłonie!

       W grupie siła, a jednocząc się zdziałamy dużo dobrego dla innych.

       JESTEŚCIE WIELCY! DZIĘKUJEMY!

     • 💁‍♀️UROCZYSTE PODSUMOWANIE I PÓŁROCZA ROKU SZKOLNEGO 2023/24
      • 💁‍♀️UROCZYSTE PODSUMOWANIE I PÓŁROCZA ROKU SZKOLNEGO 2023/24

      • Dnia 19.01.2024r. na apelu podsumowującym zakończenie I półrocza Pani Dyrektor Ewa Stadnicka i Pani Wicedyrektor Ewa Żołnacz dokonały wręczenia stypendiów naukowych Burmistrza Miasta Kętrzyn uczniom wybitnie wyróżniającym się w nauce, a także stypendiów sportowych uczniom, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę w rozgrywkach sportowych.

       Stypendia za najlepsze wyniki w nauce otrzymali: Bartosz Zawadzki - Rymsza, Juliusz Ciborski, Aleksandra Stefańska, Adam Filipski, Maja Roguszka, Alicja Paszkiewicz, Klara Billaud, Weronika Billaud, Kacper Kosior, Leon Szoska i Lena Ciborska.

       Stypendia sportowe otrzymali: Daniel Lech, Piotr Zdanowicz, Franciszek Król, Michał Bodnar, Mateusz Wróbel, Bartosz Zawadzki - Rymsza i Maja Roguszka.

       Gratulujemy wszystkim stypendystom i życzymy dalszych sukcesów!

       Dyplomy i słodkie upominki otrzymali także uczniowie z najwyższą frekwencją za I półrocze. Wielkie brawa!

       Pani Elwira Uss podsumowała konkurs z jęz. angielskiego. Wyróżnienie w Ogólnopolskim konkursie MEMORY MASTERS otrzymał uczeń kl. 8A Hubert Łapuć. Gratulujemy!

       Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie.

       Pani Marlena Kasprowicz podsumowała Szkolny Konkurs Wiedzy o Św. Stanisławie Kostce. Zwyciężczynią została Alicja Paszkiewicz, która będzie reprezentowała naszą szkołę w etapie diecezjalnym. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

       Pani Dorota Sterniak wręczyła dyplomy za aktywne uczestnictwo w Ogólnopolskiej akcji BohaterOn w Twojej Szkole 2023 upamiętniającej 79 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Dyplomy i słodkie upominki otrzymali Kacper Kosior i Filip Frątczak. Cieszymy się z zaangażowania naszych uczniów w poznawanie dziejów naszego kraju i pielęgnowania w sobie postawy współczesnego patrioty.

       Zdobywanie wiedzy i nowych umiejętności może być przygodą, wystarczy tylko odpowiednie nastawienie i wytrwałość.

       Najlepszym gratulujemy osiągniętych wyników. Wszystkim uczniom życzymy sukcesów w II półroczu.

     • MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY "ANIOŁY"
      • MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY "ANIOŁY"

      • 2 miejsce w Międzyprzedszkolnym Konkursie Plastycznym "ANIOŁY" zorganizowanym przez Miejskie Przedszkole Integracyjne Malinka w Kętrzynie otrzymał Antoś J. z grupy Biedronki. Maja K. z grupy Żuczki otrzymała nagrodę za udział w konkursie. Gratulujemy!

     • 🚀STARTUJEMY Z WOŚP❤️
      • 🚀STARTUJEMY Z WOŚP❤️

      • Nasza szkoła jak co roku gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Uczennice klasy VIIa zachęcały rodziców i uczniów do włączenia się w akcję. Stacjonarna puszka szybko zapewniła się po brzegi, a serduszka zostały wręczone. Dziękujemy rodzicom, przedszkolakom, uczniom i nauczycielom za pomoc. Zapraszamy wszystkich chętnych do wsparcia naszych wolontariuszy zbierających do puszek na terenie miasta 28.01.2024r. podczas 32 Finału WOŚP. Smakoszy słodkości zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska z ciastami na hali MOSiR w dniu finału.

     • BohaterON
      • BohaterON

      • W tym roku szkolnym, po raz kolejny, nasza szkoła przystąpiła do organizowanej przez Ministra Edukacji Narodowej akcji BohaterON.

       BohaterON to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.

       Za pośrednictwem kampanii uczestnicy promują patriotyczne postawy i tożsamość narodową, a także tworzą wspólnotę pamiętającą o historii naszego kraju i jego bohaterach.

       Uczniowie naszej szkoły, którzy aktywnie włączyli się do akcji, na stronie dumnizpowstańców.pl mogli dodawać własne treści: teksty, zdjęcia lub nagrania wideo. Każdy indywidualny wpis to dołożenie cegiełki do budowania narodowej świadomości o ludziach, którzy poświęcili swoją młodość, nierzadko również zdrowie i życie, abyśmy dzisiaj mogli żyć w wolnym kraju.

       Dziękuję uczniom, którzy zamieścili swe podziękowania na stronie, aktywnie włączając się do akcji i pokazując, że słowa patriotyzm, szacunek, duma i wdzięczność mają dla nich ogromne znaczenie. Ich wpisy i nagrania dowodzą, że reprezentują oni społeczeństwo pamiętające i dumne ze swojej historii. Szkoła może być z nich dumna.

       Dorota Sterniak

     • 💁‍♀️KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK🎤🎶
      • 💁‍♀️KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK🎤🎶

      • 7 stycznia w Bazylice św. Jerzego w Kętrzynie odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu zespołu "SUKCES". Zgromadzona w świątyni publiczność miała okazję wysłuchać przeróżnych aranżacji tradycyjnych kolęd i pastorałek, które zostały zaśpiewane przez nauczycieli, rodziców i uczniów naszej szkoły. Kolędowaliśmy w ten piękny wieczór, by zbudować więź i dać wszystkim uczucie bliskości. Wyśpiewane kolędy przepełnione zostały ciepłem, dobrem, miłością, a więc tym wszystkim, czego na co dzień nam często brakuje. Opiekunami koncertu byli Pani Agata Dowhań i Pan Mariusz Garnowski. 

     • 💁‍♀️BohaterON - WŁĄCZ HISTORIĘ! 2023R. W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH
      • 💁‍♀️BohaterON - WŁĄCZ HISTORIĘ! 2023R. W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

      • BohaterON - włącz historię! - to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Jak co roku, nasze odziały przedszkolne przyłączyły się do realizacji akcji na dowód uznania i pamięci o Bohaterach. Nazwa akcji stanowi połączenie dwóch słów – polskiego „bohater” oraz angielskiego „ON”, czyli „włączyć”. Angielskie „ON”, zapożyczone z popularnego przymiotnika „on-off”, dosłownie włącza historię bohatera – film lub prezentację.

       W grupach przedszkolnych przeprowadzona została lekcja bohaterstwa w oparciu o opowiadanie Elizy Piotrowskiej „Jak zostałem bohaterem” w którym narratorem jest ciekawy świata 8 - letni Leon mieszkający w Warszawie. Chłopiec dzięki opowieściom przyszywanej babci Anastazji oraz przyjaźni z rówieśnikiem Helmerem z Angoli poznaje uniwersalne znaczenie takich pojęć jak: ojczyzna i bohaterstwo.

       Przeprowadzono również pogadankę o bohaterstwie powstańców i o tym, w jaki sposób można być patriotą w naszych czasach.

       Przedszkolaki kolorowały także tegoroczny plakat oraz zaprojektowały widokówkę ilustrującą miejsce lub przedmiot, które chciałyby pokazać komuś, kto przyjechałby do Polski.