• SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO CN-B IM. POLSKICH SPADOCHRONIARZY W KĘTRZYNIE
      • SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO CN-B IM. POLSKICH SPADOCHRONIARZY W KĘTRZYNIE

      • Dnia 06.03.2024 w klasie 8 a odbyło się spotkanie z przedstawicielami I Liceum Ogólnokształcącego CN-B im. Polskich Spadochroniarzy w Kętrzynie. Uczniowie zapoznali się z ofertą szkoły. Dowiedzieli się, że Feniks to nie tylko przygotowanie do służby mundurowej, ale przede wszystkim przygotowanie do dorosłego życia, pełnego wyzwań. Miło nam było gościć absolwentów naszej szkoły.

     • MIEJSKI KONKURS RECYTATORSKI „SPOTKANIA Z POEZJĄ”
      • MIEJSKI KONKURS RECYTATORSKI „SPOTKANIA Z POEZJĄ”

      • Dnia 06.03.2024 odbył się w Miejski Konkurs Recytatorski „Spotkania z poezją” zorganizowany przez Kętrzyńskie Centrum Kultury. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas I-VIII. Celem konkursu było kształtowanie wrażliwości na piękno języka polskiego poprzez sztukę recytacji. W eliminacjach wzięło udział 25 uczniów ze szkół podstawowych. Uczestnicy rywalizowali w 3 kategoriach wiekowych.

       Oto laureaci Konkursu Recytatorskiego reprezentowani przez SP 3 w Kętrzynie:

       KATEGORIA KLAS I-III

       III miejsce - Lena Kaszubska z kl. B

       KATEGORIA KLAS IV-VI

       III miejsce - Lidia Jarząbska z kl. IV A

       KATEGORIA KLAS VII-VIII

       I miejsce - Maja Roguszka z kl. VII A

       III miejsce - Sandra Milewska z kl. VII A

       SERDECZNIE GRATULUJEMY LAUREATOM!

       MAI życzymy powodzenia w kolejnym etapie wojewódzkim konkursu!!!

     • 💁‍♀️WARSZTATY FOTOGRAFICZNE📸
      • 💁‍♀️WARSZTATY FOTOGRAFICZNE📸

      • W ramach preorientacji zawodowej w oddziałach przedszkolnych odbyły się dziś warsztaty fotograficzne. Zaproszonym gościem i prowadzącym zajęcia był Pan Łukasz Jowsa, członek Kętrzyńskiej Grupy Fotograficznej KURS, którego pasją od wielu lat jest właśnie fotografia. Celem preorientacji zawodowej jest wstępne zapoznanie dzieci z wybranymi zawodami najbliższymi ich otoczeniu, kształtowanie postawy pracy i motywacji do działania, pobudzanie i rozwijanie zainteresowań dzieci oraz stymulowanie ich pro-zawodowych marzeń. Pan Łukasz wprowadził dzieci w tajniki fotografii. Podczas warsztatów przedszkolaki zapoznały się z pracą fotografa i wybranymi technikami wykonywania zdjęć. Obejrzały także stare i nowe aparaty fotograficzne, dowiedziały się m.in., jak powstały pierwsze zdjęcia, poznały historię fotografii, obejrzały przedmioty używane w pracy fotografa. Punktem kulminacyjnym warsztatów była sesja zdjęciowa, w czasie której wszyscy mogli poczuć się jak prawdziwi modele. Serdecznie dziękujemy Panu Łukaszowi za poświęcony czas, przekazaną wiedzę i ciekawe zajęcia.

     • WARSZTATY BĘBNIARSKIE🪘🥁
      • WARSZTATY BĘBNIARSKIE🪘🥁

      • 4 marca w grupach przedszkolnych odbyły się muzyczne warsztaty bębniarskie. Bębny to jedne z najstarszych instrumentów świata. Zajęcia prowadzone przez instruktora były nie tylko zabawą, ale też doskonałą okazją do ćwiczenia koordynacji ruchowej, doskonalenia poczucia rytmu i możliwością gry na prawdziwym djembe. Wspólne muzykowanie podobało się przedszkolakom i przyniosło im wiele radości.

     • 💁‍♂️TROPEM WILCZYM. BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH🏃🏃🏃
      • 💁‍♂️TROPEM WILCZYM. BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH🏃🏃🏃

      • Kolejna edycja biegu już za nami! W 2011 r. dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP. W tym roku bieg odbył się już po raz 12. Ponad 30 biegaczy z naszej szkoły uczciło dziś pamięć Żołnierzy Wyklętych w Drogoszach. Reprezentowali nas: uczniowie, rodzice, nauczyciele, przedszkolaki. Uczestnicy po minięciu linii mety na oficjalnym zakończeniu otrzymali pamiątkowe medale. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i godne reprezentowanie Naszej Szkoły.

     • 💁‍♀️DZIEŃ OTWARTY W "TRÓJECZCE"🏫
      • 💁‍♀️DZIEŃ OTWARTY W "TRÓJECZCE"🏫

      • 2 marca w murach naszej szkoły gościliśmy kandydatów do klasy pierwszej wraz z ich Rodzicami. Do szkoły wprowadzał ich Kłapouchy, który na powitanie miał coś dobrego w koszyczku.

       Na małych gości czekało mnóstwo atrakcji - dla ducha i dla ciała - między innymi zajęcia otwarte w sali przyrodniczej, matematycznej, polonistycznej, muzycznej, czytelniczej, informatycznej, kreatywnej, gimnastycznej oraz w gabinecie pani pielęgniarki.

       Zostały wykorzystane tablice multimedialne, klocki LEGO, chusta animacyjna, pojawiły się zadania z kodowaniem, rytmika, gra na instrumentach, zajęcia kreatywne.

       Na kolorowym torze przeszkód w sali gimnastycznej oraz w poszczególnych salach dzieci bawiły się wspólnie z uczniami Samorządu Uczniowskiego.

       Rodzice podczas zwiedzania poszczególnych sal mieli okazję uzyskać informację na temat szkoły, zasad jej funkcjonowania pod kątem zapewnienia dzieciom opieki przed i po lekcjach, a także spotkać się i porozmawiać z nauczycielami, którzy dziś czekali w wielką bazą zadań do wykonania.

       Na korytarzach rozbrzmiewała muzyka, która dodawała otuchy naszym małym gościom.

       Słodkie gofry przygotowane przez Radę Rodziców były ucztą dla podniebienia.

       Składamy gorące podziękowania Nauczycielom, Rodzicom i Uczniom zaangażowanym w przygotowanie Dnia Otwartego, za Waszą pomoc i przygotowane niespodzianki.

       Dziękujemy Wszystkim, którzy nas odwiedzili. Do zobaczenia we wrześniu!

     • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI "SPOTKANIA Z POEZJĄ"
      • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI "SPOTKANIA Z POEZJĄ"

      • Wyniki Szkolnego Konkursu Recytatorskiego "Spotkania z poezją":

       Klasy I - III

       I m. Kevin Kwiatkowski kl. 1a

       II m. Lena Kaszubska kl. 1b

       III m. Maja Buniowska kl. 1a

       Klasy IV - VI

       I m. Maria Cyrulik kl. 4a

       II m. Lidia Jarząbska kl. 4a

       III m. Martyna Lech kl. 4a

       Klasy VII - VIII

       I m. Sandra Milewska kl. 7a

       II m. Maja Roguszka kl. 7a

       III m. Daria Cabaj, Lena Cichomska kl. 8a

       W eliminacjach miejskich wezmą udział:

       Kevin Kwiatkowski kl. 1a

       Lena Kaszubska kl. 1b

       Maria Cyrulik kl. 4a

       Lidia Jarząbska kl. 4a

       Sandra Milewska kl. 7a

       Maja Roguszka kl. 7a

       Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i serdecznie gratulujemy!

     • 💁‍♀️SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 NOMINOWANA DO NAGRODY OSOBOWOŚĆ KĘTRZYNA 2023🥰
      • 💁‍♀️SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 NOMINOWANA DO NAGRODY OSOBOWOŚĆ KĘTRZYNA 2023🥰

      • Miło nam poinformować, że działania i praca naszych nauczycieli i uczniów zostały dostrzeżone i Szkoła Podstawowa nr 3 dostała nominację do nagrody - Osobowość Kętrzyna 2023 w kategorii - PRZYJACIEL PRZYRODY. Działań służących przyrodzie w naszej szkole odbywa się wiele. Organizowane są zbiórki karmy dla zwierząt, uczniowie i nauczyciele biorą czynny udział w akcjach sadzenia lasu. Uczestniczymy w zbiórkach baterii, zużytego sprzętu elektrycznego. Organizowane są konkursy plastyczne z Eko materiałów. Promujemy aktywny wypoczynek i sport, m.in. bierzemy czynny udział w akcji ,,Rowerowy maj". W ciągu roku szkolnego na terenie szkoły odbywa się szereg projektów edukacyjnych uczących, jak ważna i potrzebna jest nam przyroda. Bierzemy udział w różnorodnych akcjach ekologicznych i wydarzeniach, m.in. Sprzątanie Świata, Dzień Ziemi, Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę. Jednym z działań, które na stałe wpisuje się w kalendarz wydarzeń w naszej szkole jest także Miejski Konkurs Poezji Ekologicznej, którego pomysłodawczynią i główną koordynatorką jest Pani Aneta Duda, nauczycielka języka polskiego. Celem konkursu jest m.in. rozwijanie i kształtowanie zdolności twórczych dzieci i młodzieży, ale przede wszystkim uwrażliwianie na piękno przyrody i konieczność jej ochrony, zdobywanie wiedzy o ekologii, rozbudzanie zamiłowania i szacunku do przyrody. Podczas uroczystej Gali Osobowości Kętrzyna 2023 w hali MOSiR wyjątkową nominację dla Trójeczki odebrały: Pani Dyrektor Ewa Stadnicka i Pani Aneta Duda. Serdecznie dziękujemy za nominację, gratulujemy wszystkim wyróżnionym i zwycięzcom. I już dziś zapraszamy wszystkich do wsparcia nowej akcji, do której włączyła się nasza Trójeczka. Jest to wspólna akcja Towarzystwa Miłośników Kętrzyna, Miasta Kętrzyn i Centrum Wolontariatu-,,PODAJ MIŁOŚĆ"-adoptuj ze schroniska, zostań wolontariuszem, kup karmę lub wrzuć grosika do puszki.

     • 💁‍♀️MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO
      • 💁‍♀️MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

      • 17 listopada 1999 roku UNESCO ustanowiło święto, którym jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Ma ono w założeniu dopomóc w ochronie różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego.

       Społeczność szkolna aktywnie włączyła się w działania na rzecz kultury języka poprzez lekcje poświęcone poprawności językowej. Mając na uwadze to, jak ważna jest mowa ojczysta, uczniowie poznawali tajniki wiedzy o języku polskim. Nie zabrakło quizów, gier językowych, a także stacji zadaniowych – podczas tej czynności uczniowie pracowali

       w parach, po wykonaniu wszystkich zadań mogli sprawdzić ich poprawność przy stacji kontrolnej. Piątoklasiści, sięgając do swojej wyobraźni, na podstawie niezbyt łatwego opisu, odwołując się także do swojej wyobraźni, narysowali dzidę. Zadaniem uczniów było również w ciągu trzech minut ułożyć jak najwięcej słów z wyrazu „pięćdziesięciogroszówka” oraz znaleźć kilka par homofonów. Tego dnia dzieci zmierzyły się również z łamańcami językowymi, czyli trudniejszymi ćwiczeniami na dykcję.

     • 23 LUTEGO - ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z DEPRESJĄ
      • 23 LUTEGO - ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z DEPRESJĄ

      • Jeśli jesteś nastolatkiem i podejrzewasz, że możesz mieć depresję lub masz przyjaciela, który może cierpieć na depresję - nie czekaj, aby uzyskać pomoc. Porozmawiaj np. z lekarzem, pielęgniarką, pedagogiem. Podziel się swoimi obawami z rodzicem, bliskim przyjacielem lub inną osobą, której ufasz. Zadzwoń na darmowy telefon zaufania dla Dzieci i Młodzieży dostępny 7 dni w tygodniu. Pomogą. Nie jesteś sam.