• 💁‍♀️DZIEŃ KUNDELKA 🐕
      • 💁‍♀️DZIEŃ KUNDELKA 🐕

      • Dnia 20.10.2023r. dzieci z oddziałów przedszkolnych odwiedziła P. Beatka, pracownik Schroniska dla zwierząt w Pudwągach i jej czworonożny przyjaciel- piesek Moraj. Dzieci dowiedziały się, jak należy dbać o zwierzęta, co to za miejsce schronisko, jak można pomóc zwierzętom mieszkającym w schronisku. Spotkanie było doskonałą okazją do przekazania darów dla zwierząt ze schroniska, zebranych przez nasze dzielne przedszkolaki i ich Rodziców. Dzieci z radością przekazały na ręce p. Beatki karmę dla psów i kotów, a także koce. Wizyta pieska dała najmłodszym wiele radości i dumy, że one także pomagają zwierzętom. Zbliżający się w kalendarzu dzień 25 października, jest dniem, w którym miłośnicy psów świętują Dzień Kundelka. Celem obchodów tego dnia jest zwrócenie uwagi na bezpańskie zwierzęta i pozyskiwanie dla nich świadomych opiekunów. I my także obchodziliśmy Dzień Kundelka, by uświadomić dzieciom, że zwierzęta są naszymi przyjaciółmi i mogą stać się wartościowymi członkami naszych rodzin. Serdecznie dziękujemy Rodzicom i dzieciom za aktywny udział w corocznej zbiórce karmy, przyniesione dary i okazane serce.

     • 💁‍♀️LAPBOOK DO LEKTURY "DOKTOR DOLITTLE I JEGO ZWIERZĘTA" 🐯🐒🐷🦆🐊
      • 💁‍♀️LAPBOOK DO LEKTURY "DOKTOR DOLITTLE I JEGO ZWIERZĘTA" 🐯🐒🐷🦆🐊

      • Uczniowie klasy drugiej 2 stworzyli lapbooki, w których umieścili to, co w lekturze było interesujące, ciekawe i warte uwagi. Lektura, którą warto przeczytać, to na pewno „Doktor Dolittle i jego zwierzęta” autorstwa Hugh Lofting’a.

       Doktor John Dolittle jest szanowanym lekarzem, mieszka w małym miasteczku Puddleby. To miłośnik zwierząt, w domu ma ich całkiem sporo. I wszystko byłoby dobrze, gdyby nie fakt, iż niektórzy ludzie zwyczajnie się ich boją. Pacjenci przestali do niego przychodzić i jego sytuacja materialna zaczęła się bardzo pogarszać. Pewnego dnia doktora odwiedził sprzedawca karmy i poradził mu, by zaczął leczyć zwierzęta. Dolittle, by lepiej zrozumieć świat zwierząt, nauczył się nawet ich mowy! I od tego wszystko się zaczęło…

     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ SZEFA KUCHNI
      • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ SZEFA KUCHNI

      • Dnia 20.10. 2023r. w grupie Zuchy obchodzony był Międzynarodowy Dzień Szefa Kuchni. Przedszkolaki tego dnia pogłębiały swoją wiedzę na temat pracy kucharza, jak również sprzętów i urządzeń znajdujących się w kuchni. Maluszki udały się do kuchni szkolnej, aby podziękować za pyszne jedzenie oraz wręczyły portret Super Kucharza. Zuchy wcieliły się również w małych kucharzy i przygotowały wspólnie pyszną sałatkę owocową, którą z apetytem zjadły.

     • WYBORY DO MŁODZIEŻOWEJ RADY MIEJSKIEJ
      • WYBORY DO MŁODZIEŻOWEJ RADY MIEJSKIEJ

      • W naszej szkole w środę 18.10.2023r. odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej. Było to niezwykle ważne wydarzenie, które dało nam możliwość wybrania swoich przedstawicieli i wpływania na życie szkoły oraz społeczności lokalnej. W dniu wyborów było wiele emocji i napięcia. Uczniowie stali przy urnach, oddając swoje głosy i wyrażając swoją wolę. Mogliśmy czuć, że to naprawdę istotna chwila, w której jesteśmy częścią demokratycznego procesu wyborczego.

       Po podliczeniu głosów ogłoszono wyniki. Zwycięzcami zostali: Daria Cabaj i Mateusz Wróbel - dwójka utalentowanych i zaangażowanych młodych ludzi, którzy od teraz będą reprezentować naszą szkołę w Młodzieżowej Radzie Miejskiej. To dla nas wielka radość i powód do dumy.

       Jesteśmy pewni, że nowo wybrani radni będą skutecznie działać na rzecz naszej społeczności. Będą reprezentować nasze interesy, proponować i realizować różnorodne projekty, które będą miały na celu poprawę warunków w naszej szkole i naszym mieście.

       Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej pokazały nam, jak ważne jest angażowanie się w sprawy publiczne i podejmowanie decyzji dotyczących naszego otoczenia. Wierzymy, że nasza szkoła będzie jeszcze lepszym miejscem do nauki i rozwoju dzięki pracy nowej Rady Miejskiej.

       Dziękujemy młodzieży, która z zaangażowaniem trwała przy wydawaniu list i liczeniu głosów. Gratulujemy wybranym radnym i życzymy im owocnej pracy na rzecz naszej społeczności!

     • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PAPIESKIEGO – „PRZEZ MARYJĘ DO JEZUSA"
      • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PAPIESKIEGO – „PRZEZ MARYJĘ DO JEZUSA"

      • Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie papieskim "Przez Maryję do Jezusa". Wykonane różańce przerosły nasze oczekiwania. Są przepiękne. Celem konkursu była wspólna rodzinna praca, a zarazem czas spędzony razem, a to dzisiaj bezcenne. Jan Paweł II łączy pokolenia i to jego moc. Gratulujemy zwycięzcom:

       I miejsce: Bartłomiej Strankowski kl. 3B, Lena Siwek kl. 4A, Szymon Krzysztofowicz kl. 8A

       II miejsce Bartosz Janułajtys kl. 2A, Michał Bodnar kl. 6A

       III miejsce: Antoni Chadryś kl. 3A, Emilia Schubert kl. 7A.

     • ZAWODY PRZYSZŁOŚCI - SPOTKANIE Z DORADCĄ ZAWODOWYM
      • ZAWODY PRZYSZŁOŚCI - SPOTKANIE Z DORADCĄ ZAWODOWYM

      • Dnia 9.10.2023r. gościliśmy w naszej szkole doradcę zawodowego z Powiatowego Urzędu Pracy w Kętrzynie - panią Magdalenę Fiedorowicz. Na spotkaniu z doradcą uczniowie klasy 8a dowiedzieli się, jak istotną rolę w życiu człowieka stanowi praca oraz na co należy zwrócić uwagę przy wyborze ścieżki zawodowej. Tematem spotkania były zawody przyszłości - kompetencje przyszłości. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, na podstawie swoich cech osobowości i predyspozycji, wybierali odpowiedni dla siebie zawód przyszłości. Zdobytą na zajęciach wiedzę, uczniowie z pewnością wykorzystają przy wyborze dalszej ścieżki kształcenia, a w przyszłości zawodu. Serdecznie dziękujemy Pani Magdalenie💐 za cenne rady i ciekawe spotkanie.

     • PRZYGOTOWANIE SAŁATKI W KL. 2A POŁĄCZONE Z AKCJĄ ”CZYTAMY Z SERCEM”
      • PRZYGOTOWANIE SAŁATKI W KL. 2A POŁĄCZONE Z AKCJĄ ”CZYTAMY Z SERCEM”

      • Promocja zdrowia oraz kształcenie zdrowotnych nawyków to ważne zadanie, dlatego też klasa 3a wykonała sałatkę jarzynową. Zrobienie sałatki połączyliśmy z akcją ,,Czytamy z sercem''. Dowiedzieliśmy się, jak spożywanie warzyw wpływa na nasz organizm. Była to też okazja do wspólnej pracy, udzielania wzajemnie porad, dzielenia się doświadczeniem. Samodzielnie przygotowana sałatka wszystkim bardzo smakowała.

     • PRZYGOTOWANIE KANAPEK PRZEZ UCZ. KLASY 2A
      • PRZYGOTOWANIE KANAPEK PRZEZ UCZ. KLASY 2A

      • Uczniowie klasy 2a podczas robienia kanapek kształcili odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijali kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę. Dzieciom bardzo smakowały kanapki zrobione własnoręcznie, gdyż wyglądały pięknie i kolorowo, a co najważniejsze zawierały mnóstwo witamin.

     • 💁‍♂️TECHNIKA W 6B🍎🥔🥕🧅🥚🍽
      • 💁‍♂️TECHNIKA W 6B🍎🥔🥕🧅🥚🍽

      • Sałatka jarzynowa to wartościowe danie, które dostarcza organizmowi wiele składników odżywczych, takich jak błonnik, witaminy, minerały i przeciwutleniacz. Przekonali się o tym uczniowie klasy 6b, łącząc wykonanie zdrowego posiłku ze współpracą w grupie.

     • UCZNIOWIE KLASY 2 B PRZYGOTOWYWALI ZDROWE, KOLOROWE KANAPKI !!!
      • UCZNIOWIE KLASY 2 B PRZYGOTOWYWALI ZDROWE, KOLOROWE KANAPKI !!!

      • Uczniowie klasy 2 b przygotowywali zdrowe, kolorowe kanapki !!!

       Wszystkie dzieci z zaangażowaniem dobierały składniki, aby każda wykonana kanapka wyglądała wyjątkowo. Na stole nie zabrakło sałaty, pomidorów, ogórków, paprykii innych zdrowych składników. Kanapki nie tylko były smaczne, zdrowe, ale i pięknie ozdobione. Pamiętać należy, że najlepiej smakują potrawy wykonane samodzielnie. I to sprawdziło się doskonale. Samodzielnie wykonane kanapki z dużą ilością warzyw smakowały nawet największym niejadkom.

       Głównym celem zajęć było poznanie kolejności działań przygotowania kanapki, kształcenie nawyków odpowiedniego odżywiania, rozwijanie kreatywności i doskonalenie samodzielności oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków.