• 💁‍♀️PORTUGALIA MISTRZEM SZKOLNEGO EURO 2024
      • 💁‍♀️PORTUGALIA MISTRZEM SZKOLNEGO EURO 2024

      • Dzisiaj, na naszym boisku orlik, odbyły się rozgrywki piłkarskie chłopców z klas 5-8, pod nazwą Szkolne Euro 2024. Każda klasa wylosowała Państwo, które miała reprezentować. Mecze odbywały się systemem „każdy z każdym”. Ponownie bezkonkurencyjna okazała się klasa 8a, nie przegrywając ani jednego spotkania. Klasa ósma może być usatysfakcjonowana swoimi wynikami sportowymi, ponieważ na zakończenie szkoły udało im się wygrać, zarówno szkolne rozgrywki siatkarskie, jak i piłkarskie. Gratulujemy!

       Na słowa pochwały zasługują także reprezentanci z klas piątych, którzy nie bali się stanąć do rywalizacji z dużo starszymi kolegami. Udało im się również wygrać jeden mecz, zajmując tym samym czwarte miejsce w rozgrywkach. Brawo!

       Klasyfikacja końcowa:

       1 miejsce – Portugalia (8a)

       2 miejsce – Francja (7b)

       3 miejsce – Włochy (6a/b)

       4 miejsce – Polska (5a/b)

       5 miejsce – Hiszpania (7a)

       Mistrzowie Euro 2024: Franciszek Król, Szymon Krzysztofowicz, Mateusz Wróbel, Bartosz Zawadzki-Rymsza, Szymon Skiepko, Vadym Ismulin, Hubert Łapuć, Dawid Górny.

     • 💁‍♀️WYNIKI Z WIELKIEGO QUIZU Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO ORAZ OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU MEMORY MASTER
      • 💁‍♀️WYNIKI Z WIELKIEGO QUIZU Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO ORAZ OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU MEMORY MASTER

      • 2 czerwca Pani wicedyrektor Ewa Żołnacz wręczyła nagrody w dwóch konkursach. Miło nam poinformować, że w Ogólnopolskim Konkursie Leksykalnym z języka angielskiego laureatami zostali:

       Juliusz C.- laureat II stopnia, kl. 5a

       Gabriela D.- laureatka III stopnia, kl.4a

       Igor J. - laureat III stopnia kl. 4b

       Aleksandra S.- laureatka III stopnia, kl. 5a

       Wiktor S.- laureat III stopnia, kl. 5a

       Wyróżnienia otrzymali:

       Zuzanna G.- kl. 4b

       Lidia J.- kl. 4a

       Kacper K. - kl. 5b

       Borys S.- kl. 5a

       Alicja P. - kl. 6b

       Wielki Quiz :

       Drużyny w składzie:

       kl.3a:

       - Zuzia H.

       - Maks N.

       - Tomasz G.

       kl.3b:

       - Milan Sz.

       - Kacper J.

       - Witold Ś.

       kl.4a:

       - Gabrysia D.

       - Lidia J.

       - Lena S.

       kl.4b:

       - Zuzia G.

       - Igor J.

       - Kacper W.

       kl.5a:

       - Ola S.

       - Julek C.

       - Wiktor S.

       kl.5b:

       - Kacper K.

       - Kornel B.

       - Ania P.

       kl.6a:

       - Michał B.

       - Kuba K.

       - Julia P.

       kl.7a:

       - Klara B.

       - Weronika B.

       - Maja R.

       kl.7b:

       - Sandra Z.

       - Igor R.

       - Ksawery S.

       kl.8a:

       - Lena C.

       - Daria C.

       - Julia S.

       Zwycięzcy:

       - w kategorii klas 3-4: KLASA 4a

       - w kategorii klas 5-6: KLASA 5a

       - w kategorii klas 7-8: KLASA 8a

       Wszystkim uczniom dziękujemy za udział, a zwycięzcom GRATULUJEMY!

     • MISTRZOSTWA SZKOŁY W SIATKÓWCE
      • MISTRZOSTWA SZKOŁY W SIATKÓWCE

      • Dzisiaj, na naszej sali gimnastycznej, odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Siatkówce. Wzięło w nich udział pięć klas: 6a, 6b, 7a, 7b i 8. Mecze odbywały się systemem „każdy z każdym” do jednego wygranego seta do 25 pkt. Mistrzem szkoły została bezapelacyjnie klasa 8, która nie przegrała ani jednego spotkania. Z pewnością jest to dla nich bardzo miły akcent na zakończenie szkoły. Gratulujemy!

       A już w czwartek zapraszamy wszystkich fanów piłki nożnej na nasze boisko orlik, gdzie od trzeciej lekcji odbędzie się Szkolne Euro 2024 – turniej piłki nożnej chłopców klas 5-8. Gorąco zachęcamy do kibicowania!

       Klasyfikacja końcowa:

       1 miejsce – klasa 8

       2 miejsce – klasa 7a

       3 miejsce – klasa 6a

       4 miejsce – klasa 7b

       5 miejsce – klasa 6b

       Skład zwycięskiej drużyny: Julia Sadlak, Lena Cichomska, Franciszek Król, Szymon Skiepko, Mateusz Wróbel, Bartosz Zawadzki-Rymsza, Vadym Ismulin, Szymon Krzysztofowicz.

     • WIELKI MARATON CZYTELNICZY 2023/2024 UKOŃCZONY SUKCESEM🙂
      • WIELKI MARATON CZYTELNICZY 2023/2024 UKOŃCZONY SUKCESEM🙂

      • Wielki Maraton Czytelniczy 2023/2024 został zakończony. Do mety dobiegło 8364 uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z 11 województw.

       Najlepszymi Maratończykami w kategorii klas VII-VIII w naszej szkole okazali się:

       Bartosz Zawadzki Rymsza - kl. VIII A (laureat)

       Maja Roguszka - kl. VII A (laureatka)

       Zuzanna Piotrowska - kl. VIl A (laureatka)

       Oliwia Giereszewska - kl. VII A (finalistka).

       Najlepszą Maratonką w kategorii klas IV- VI została Lidia Jarząbska z klasy IV A (finalistka).

       Najlepszą Maratonką w klasach II-III została Kalina Szajewska z kl. II A (wyróżnienie).

       Gratulujemy Zwycięzcom i wszystkim Uczestnikom Maratonu.

       Wszystkim Maratończykom dziękujemy za udział i zaangażowanie. Szczególne podziękowania kierujemy do Waszych Rodziców, którzy wspierali Wasze książkowe pasje. Wszyscy Uczestnicy są w naszych odczuciach Zwycięzcami. We wtorek, 11 czerwca wyróżnieni będą mieli okazję osobiście odebrać dyplomy i nagrody na Gali Wielkiego Maratonu Czytelniczego w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

       Serdecznie gratulujemy Wam sukcesu, na który cały rok pilnie pracowaliście.

       Koordynatorzy: Halina Moczyńska, Sylwia Wąsowicz

     • 4-6 CZERWCA -KULKA🟢ZIELONA SZKOŁA KL. 7A, 7B, 8A ☘️🌞⚽️🏐🪩🏃💃🏃‍♀️🌅🎣
      • 4-6 CZERWCA -KULKA🟢ZIELONA SZKOŁA KL. 7A, 7B, 8A ☘️🌞⚽️🏐🪩🏃💃🏃‍♀️🌅🎣

      • Serdecznie witam wszystkich odwiedzających stronę naszej szkoły!

       Chciałabym podzielić się wspaniałymi wspomnieniami z trzydniowego pobytu klasy 7a, 7b i 8a wraz z opiekunami na Zielonej Szkole w Ośrodku Kulka.

       Jest to wyjątkowy ośrodek dedykowany wypoczynkowi oraz aktywnej zabawie dzieci i młodzieży. Wymarzone miejsce dla tych, którzy uwielbiają przygody i relaks w otoczeniu natury, z dala od zgiełku miasta. Znajduje się tu mnóstwo aktywnych atrakcji i bezpieczne warunki, profesjonalnie przygotowana kadra, kolorowe pokoje oraz oczywiście smaczne posiłki. A wszystko to nad pięknym jeziorem Łęsk, w pobliżu rezerwatu przyrody Kulka. Było to niesamowite doświadczenie pełne nauki, przygód i zabawy.

       Po przyjeździe do ośrodka wszyscy zostaliśmy przywitani przez opiekunów i od razu wzięliśmy udział w ciekawych zajęciach. Nie było czasu na nudę.

       Wzięliśmy udział w grze Paintballowej, strzelnicy Paintballowej, Archery Challenge, podchodach, wieży ze skrzynek. Były też zajęcia survivalu, gdzie wszyscy uczyliśmy się podstawowych umiejętności przetrwania w terenie.

       Pływaliśmy także rowerami wodnymi po tamtejszym jeziorze i w trakcie podziwialiśmy piękne widoki. Jeździliśmy także na quadach i było to dla nas mega wyzwanie.

       Nie zabrakło też takich atrakcji jak ognisko i dyskoteka.

       Podczas ogniska oprócz pieczenia kiełbasek, był wspólny śpiew. Wszyscy miło spędziliśmy czas. Dyskoteka odbyła się ostatniego wieczoru i podczas niej wszyscy dobrze się bawiliśmy.

       Ostatniego dnia przyszedł czas na podsumowanie naszego pobytu. Podzieliliśmy się wrażeniami z Zielonej Szkoły ze swoimi kolegami i nauczycielami. Pożegnaliśmy się z Ośrodkiem i wróciliśmy do szkoły pełni nowych doświadczeń i wspaniałych wspomnień.

       Ten wyjazd był nie tylko świetną okazją do nauki i rozwoju, ale także do zacieśnienia więzi. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej niezapomnianej Zielonej Szkoły i czekam na kolejne szkolne przygody!

       Maja

       Kulka była fantastyczna! Każdy dzień pełen był ciekawych zajęć i ekscytujących gier na świeżym powietrzu. Mogliśmy uczyć się poprzez zabawę i spędzać czas w otoczeniu przyrody, a posiłki były bardzo smaczne. Wszyscy wróciliśmy z mnóstwem pozytywnych wspomnień i już nie możemy się doczekać kolejnego wyjazdu!

       Weronika i Klara

       Na Zielonej Szkole bardzo mi się podobało. To niesamowita wycieczka, dzięki której była fajna zabawa i mogliśmy poznać nowych kolegów i koleżanki z innych miast. Wszystkie atrakcje były szalone, ale najbardziej podobało mi się na quadach. Z miłą chęcią wróciłabym tam jeszcze raz!

       Julia

     • PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ W BIURZE PODRÓŻY🌞🏖️⛵🌊✈️🌴🚎
      • PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ W BIURZE PODRÓŻY🌞🏖️⛵🌊✈️🌴🚎

      • Wielkimi krokami zbliżają się wakacje. Czas pomyśleć o urlopie i miłym wypoczynku. Grupa "Biedronki" odwiedziła dziś biuro podróży.

       Pani Beatka, specjalistka do spraw sprzedaży usług turystycznych opowiedziała dzieciom na czym polega jej praca, w jaki sposób można wybrać ciekawą ofertę i zamówić sobie wymarzone wakacje. Pokazała swoje stanowisko pracy i opowiedziała o najpopularniejszych kierunkach wyjazdów, zarówno letnich, jak i zimowych.

       Zaproponowała również odegranie scenki, w czasie której nasz kolega Jaś, wcielił się w rolę klienta biura podróży i przyszedł z wizytą do biura, by zakupić wczasy w słonecznym Egipcie. Jaś spisał się w swojej roli znakomicie. Zapytał o kierunek wymarzonego wyjazdu, zamówił noclegi w hotelu, wybrał dodatkowe atrakcje i zarezerwował bilety lotnicze dla całej rodziny. Wszystkim przedszkolakom pomysł Pani Beatki bardzo się spodobał, odegrana przez Jasia scenka na długo pozostanie w ich pamięci.

       Na zakończenie spotkania wszystkie przedszkolaki otrzymały od Pani Beatki kolorowe katalogi z propozycjami ciekawych wyjazdów i bezpiecznych, wakacyjnych turnusów dla najmłodszych.

       Serdecznie dziękujemy Pani Beatce za ciepłe przyjęcie i przekazaną wiedzę. Po powrocie do przedszkola dzieci zgodnie stwierdziły, że zaczną oszczędzać pieniążki, by kiedyś spełnić swe wakacyjne marzenia.

     • WYCIECZKA DO TORUNIA
      • WYCIECZKA DO TORUNIA

      • W dniach 3-4.06.2024 r. uczniowie klas 6a i 6b odwiedzili Toruń, znany przede wszystkim jako miejsce urodzenia Mikołaja Kopernika. Jak się okazało miasto ma do zaoferowania znacznie więcej niż tylko słynne pierniki.

                 Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Starego Miasta, które znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Spacerując wąskimi uliczkami, podziwiać można było gotycką architekturę, w tym imponującą katedrę św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty oraz Ratusz Staromiejski, który jest jednym z najpiękniejszych tego typu budynków w Polsce.

                 Następnie udaliśmy się obejrzeć Dom Mikołaja Kopernika, gdzie dowiedzieliśmy się wiele o życiu i osiągnięciach tego wielkiego astronoma. Kolejnym punktem było niecodzienne zwiedzanie obiektu fortecznego Fort IV z końca XIX w. pod komendą pruskiego żołnierza, które zakończyło się ogniskiem z kiełbaskami.

                 Oczywiście, nie mogliśmy opuścić Torunia bez spróbowania jego najsłynniejszego wyrobu – pierników. Uczestniczyliśmy w warsztatach, podczas których własnoręcznie wypiekaliśmy te aromatyczne ciasteczka. Była to nie tylko pyszna, ale i edukacyjna przygoda. Wycieczkę zwieńczyła gra w podchody w Forcie IV, była rywalizacja i mnóstwo dobrej zabawy.

                 Toruń urzekł nas swoją historią, kulturą i niepowtarzalnym klimatem. To miasto, które zdecydowanie warto odwiedzić.