• 23 LUTEGO - ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z DEPRESJĄ
      • 23 LUTEGO - ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z DEPRESJĄ

      • Jeśli jesteś nastolatkiem i podejrzewasz, że możesz mieć depresję lub masz przyjaciela, który może cierpieć na depresję - nie czekaj, aby uzyskać pomoc. Porozmawiaj np. z lekarzem, pielęgniarką, pedagogiem. Podziel się swoimi obawami z rodzicem, bliskim przyjacielem lub inną osobą, której ufasz. Zadzwoń na darmowy telefon zaufania dla Dzieci i Młodzieży dostępny 7 dni w tygodniu. Pomogą. Nie jesteś sam.

     • TEATR CIENI🎭
      • TEATR CIENI🎭

      • W ramach edukacji polonistycznej uczniowie kl. Ib poznali nową formę sztuki, jakim jest teatr cieni. Pod kierunkiem pani Basi uczniowie w krótkim czasie przygotowali przedstawienie pt.,,Trzy małe świnki". Swój talent aktorski pokazali kolegom i koleżankom z klasy Ia.

     • 💁‍♀️ROZSTRZYGNIĘCIE WIELKIEGO PLEBISCYTU EDUKACYJNEGO 2023
      • 💁‍♀️ROZSTRZYGNIĘCIE WIELKIEGO PLEBISCYTU EDUKACYJNEGO 2023

      • Za nami kolejna edycja Wielkiego Plebiscytu Edukacyjnego. Nauczyciel to zawód wyjątkowy. Poza wiedzą i doświadczeniem, aby spełniać się w tej roli, trzeba mieć coś więcej. Umiejętność nawiązywania relacji z uczniami, budowanie ich autorytetu i szacunku. Umiejętność bycia zarówno przewodnikiem i opiekunem, ale też przyjacielem.

       Z wielką radością informujemy, że w Plebiscycie Edukacyjnym nauczycielki z naszej szkoły - Pani Aneta Chadryś i Pani Roksana Małek zajęły 1 miejsca. Laureatki uczestniczyły w Olsztynie w uroczystej Gali, na której odebrały nagrody- pamiątkowe dyplomy i medale.

       Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów zawodowych i satysfakcji w życiu osobistym.

     • TYDZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU
      • TYDZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

      • Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Akcja ma na celu przede wszystkim propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców i nauczycieli  z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie, a także promocję jego pozytywnego wykorzystywania. DBI w tym roku obchodzony był 6 lutego pod hasłem ,,Działajmy razem na rzecz lepszego Internetu”.

       Internet oferuje ogromne możliwości, jest kopalnią wiedzy i rozrywki, jednocześnie nie można zapominać, że jest też źródłem niebezpieczeństw. Przeciwdziałanie negatywnym zjawiskom, jak hejt, cyberprzemoc, uzależnienie, czy szkodliwe treści w sieci, wymaga zarówno profesjonalnego zaangażowania specjalistów z różnych branż, jak i uważnego kontaktu z dzieckiem rodziców, nauczycieli i innych bliskich mu osób. By ich uniknąć trzeba pamiętać o zasadach bezpiecznego poruszania się w sieci, dlatego też w ramach szerokiej działalności profilaktycznej w naszej szkole prowadzono przez cały tydzień (od 5 do 9 lutego 2024r.) szereg działań w kl. I – VIII dotyczących bezpiecznego korzystania z zasobów i usług sieciowych oraz uświadamiano uczniów o zagrożeniach, jakie niesie niewłaściwe ich wykorzystanie.

       W ramach prowadzonej akcji we wszystkich klasach przeprowadzone zostały zajęcia o tematyce cyberbezpieczeństwa. Podczas lekcji informatyki uczniowie kl. IV-VIII podejmowali różne działania nawiązujące do obchodów DBI, między innymi: projektowali plakaty o zasadach bezpieczeństwa w sieci. Dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyły się gry, wykreślanki, rebusy i krzyżówki. Szóstoklasiści tworzyli swoje własne gry w programie Scratch. Uczniowie mogli również sprawdzić swoją wiedzę dot. bezpieczeństwa w sieci rozwiązując test on-line. Podczas prowadzonej akcji, treści dotyczące bezpieczeństwa w sieci były wyświetlane na szkolnym telebimie podczas przerw śródlekcyjnych.

        W I półroczu na lekcjach informatyki wdrażany był program w kl. 5-6 „Asy Internetu i Turniej” opowiadający o wartościach, emocjach i bezpieczeństwie w Internecie. Program ten jest kontynuowany w II półroczu.

       Pamiętajmy, że edukacja i otwarty dialog są kluczem do bezpiecznego i świadomego korzystania z zasobów cyfrowych, zarówno dzieci, jak i dorosłych.

     • 💁‍♂️WALENTYNKOWY TURNIEJ SIATKÓWKI
      • 💁‍♂️WALENTYNKOWY TURNIEJ SIATKÓWKI

      • W przeddzień Walentynek na szkolnej sali gimnastycznej odbył się Walentynkowy Turniej Siatkówki klas 6-8. Każda drużyna składała się z 3 dziewcząt i 3 chłopców. Dzisiaj przede wszystkim liczyła się dobra zabawa w atmosferze koleżeństwa i przyjaźni. Turniej przebiegł bardzo sprawnie, a klasy rywalizowały ze sobą w duchu gry fair play. Z każdej drużyny wyłonieni zostali najlepszy zawodnik oraz najlepsza zawodniczka. Wszyscy gracze otrzymali również lizaki w kształcie serca.

       Najlepsi zawodnicy:
       Klasa 6a – Marcel Sulej i Emilia Gradowicz
       Klasa 6b – Kajetan Kowalewski i Karolina Wlizło
       Klasa 7a – Daniel Jodko i Klara Billaud
       Klasa 7b – Ksawery Skabara i Sandra Załęska
       Klasa 8a – Bartosz Zawadzki-Rymsza i Julia Sadlak

       Gratulujemy i już możemy zapowiedzieć, że w czerwcu odbędą się kolejne szkolne zawody siatkarskie, a mianowicie – między klasowe Mistrzostwa Szkoły w siatkówce! 😊

     • 💁‍♀️EUROPEJSKI DZIEŃ NUMERU ALARMOWEGO 112
      • 💁‍♀️EUROPEJSKI DZIEŃ NUMERU ALARMOWEGO 112

      • W ramach obchodów Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach, które przygotowała i przeprowadziła pielęgniarka szkolna - Pani Lucyna Długosz.

       Celem spotkania było uczenie się rozpoznawania sytuacji, w których konieczne jest wezwanie pogotowia, policji lub straży pożarnej, doskonalenie prawidłowych nawyków i odruchów w sytuacjach zagrożenia, utrwalenie numerów alarmowych i rozumienie powagi sytuacji wynikającej z dzwonienia na numer alarmowy.

       W jakich sytuacjach dzwonić pod ten numer, a w jakich nie? Jak rozmawiać z dyspozytorem i jakich informacji mu udzielić. Nigdy nie wiadomo co może się wydarzyć, jakie zagrożenie może nas spotkać, ale najważniejsze, aby uczyć dzieci co powinny wówczas zrobić i aby bez paniki potrafiły wezwać pomoc.

       Poprzez zabawę dzieci nabywają ważnych umiejętności społecznych, uczą się potrzebnych postaw. Wiedza nabyta w dzieciństwie, właściwie pielęgnowana przez dorosłych, pozostaje na długie lata. Przykłady dzieci ratujących nie tylko własne życie, ale i starszych członków rodziny, pokazują, że nauka ta bywa bezcenna.

       Europejski numer alarmowy 112 można wybrać z każdego telefonu w 27 krajach UE i za darmo wezwać pomoc w przypadku niebezpieczeństwa.

       Serdecznie dziękujemy Pani Lucynie za spotkanie i bardzo ciekawe zajęcia.