• TEATRZYK KAMISHIBAI - AKCJA "CZYTANIE Z SERCEM" W GRUPACH PRZEDSZKOLNYCH
      • TEATRZYK KAMISHIBAI - AKCJA "CZYTANIE Z SERCEM" W GRUPACH PRZEDSZKOLNYCH

      • Dnia 4.10.2023r. grupy przedszkolne "Zuchy" i "Biedronki" odwiedziła Pani Bożenka, bibliotekarka z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kętrzynie. Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem obejrzały teatrzyk kamishibai i wysłuchały bajki czytanej przez zaproszonego gościa.

       Serdecznie dziękujemy Pani Bożence za odwiedziny i ciekawe spotkanie.

     • 📚❤ KLASA 4B I 6A CZYTA SERCEM NA PLASTYCE! 🎨
      • 📚❤ KLASA 4B I 6A CZYTA SERCEM NA PLASTYCE! 🎨

      • Motyw serca istniał od zawsze i przewijał się we wszystkich epokach sztuki. Po raz pierwszy serce pojawiło się w malarstwie jaskiniowym, gdzie człowiek pierwotny w przedstawianych przez siebie zwierzętach zaznaczał czerwoną plamą miejsce, gdzie znajdowało się serce.

       W starożytnej Grecji czy Rzymie motyw serca przybrał kształt odwróconego liścia bluszczu i najczęściej używany był w ornamentach.

       W Średniowieczu serce jest wykorzystywane w sztuce sakralnej, gdzie symbolizuje cierpienie, ból i uwielbienie.

       Nie można pominąć Renesansu i przedstawienia serca z jego anatomicznymi szczegółami przez Leonarda da Vinci.

       Oczywiście motyw serca znajdziemy również w sztuce XIX czy XX w. Przedstawiało je wielu artystów m.in. Picasso, Frida Khalo, Milton Glaser czy streetartowiec Banksy.

     • WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ
      • WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ

      • Dnia 3.09.2023. grupa przedszkolna Biedronki odwiedziła Państwową Straż Pożarną w Kętrzynie. Spotkanie było wyśmienitą okazją do przedstawienia specyfiki służby strażaka. Biedronki odwiedziły salkę edukacyjną, w której z zaciekawieniem wysłuchały pogadanki o bezpieczeństwie oraz o akcjach ratowniczo-gaśniczych. Dzieci zapoznały się z zadaniami realizowanymi przez Straż Pożarną, sposobami alarmowania oraz zachowania się w przypadku zagrożenia. Zaprezentowano dzieciom także specjalistyczny sprzęt pożarniczy. Bardzo dziękujemy Panom Strażakom za miłe przyjęcie i ciekawe spotkanie.

     • PASOWANIE NA UCZNIA🎓
      • PASOWANIE NA UCZNIA🎓

      • Taka obietnica wybrzmiała dzisiaj w naszej szkole: ,,My uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marii Zientary - Malewskiej ślubujemy na sztandar naszej szkoły, być pilnymi i wzorowymi uczniami oraz dobrymi kolegami. Obiecujemy godnie reprezentować naszą szkołę swym zachowaniem i nauką, sprawiać radość rodzicom i nauczycielom". Uroczystość ślubowania wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.

       Na uroczystość przybyli zaproszeni uczniowie, nauczyciele, rodzice i dyrekcja szkoły.

       Wszystkich zebranych w pięknie przystrojonej sali gimnastycznej powitała Pani Dyrektor Ewa Stadnicka.

       Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności.

       Zadaniem uczniów było zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz umiejętność odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Po zakończonej prezentacji Pani Dyrektor oraz zaproszeni goście zgodnie potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały "egzamin pierwszoklasisty".