• 🗝🎼AKADEMIA PANA KLEKSA W KLASIE 4B🌏
      • 🗝🎼AKADEMIA PANA KLEKSA W KLASIE 4B🌏

      • Omawianie lektur szkolnych to czas pełen nauki, zabawy i kreatywnosci. Przekonali sie o tym uczniowie klasy 4b, poznajac na lekcjach języka polskiego przygody Adasia Niezgódki. Wtedy to przenieśli się w świat nieograniczonej wyobraźni, a mianowicie na lekcje plastyki. Wzorując się na opisie postaci Pana Kleksa w dziele Jana Brzechwy powstały bajkowe prace, do obejrzenia których gorąco zapraszamy.

     • 💁‍♂️DZIEŃ DYNI🙂
      • 💁‍♂️DZIEŃ DYNI🙂

      • "Jak przyjemnie i wesoło, kiedy dynia, krąży wkoło, dynia tu, dynia tam, dynia krąży tu i tam..." To warzywo dobrze znane, przez dzieciaki uwielbiane. Jedzmy zatem wszyscy dynie, bo jej sezon szybko minie.

     • ROZSTRZYGNIĘCIE MIEJSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "SPORT W DUCHU FAIR PLAY"
      • ROZSTRZYGNIĘCIE MIEJSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "SPORT W DUCHU FAIR PLAY"

      • Rozstrzygnięcie miejskiego konkursu plastycznego "Sport w duchu fair play" zorganizowanego przez Uczniowski Klub Sportowy "Bad-Max" przy SP nr 4 w Kętrzynie.

       Oto wyniki:

       I miejsce - Kacper Kosior (kl. 5b),

       II miejsce - Michał Suchowiecki (kl. 5b),

       III miejsce - Michał Kras (kl. 5a).

       Gratulujemy!!!

     • „PRZERWA NA CZYTANIE”
      • „PRZERWA NA CZYTANIE”

      • Dnia 30.10.2023r. cała społeczność szkolna uczestniczyła w IV Międzynarodowej i VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie.

       OTO MY CZYTAJĄCY

       Organizatorzy akcji dziękują Wszystkim, że byliście, że czytaliście i przyczyniliście się do zwiększenia rekordu CZYTAJĄCYCH NA PRZERWIE. #przerwanaczytanie

     • PAMIĘTAMY O TYCH, KTÓRZY ODESZLI
      • PAMIĘTAMY O TYCH, KTÓRZY ODESZLI

      • "Światła cmentarz rozjaśniły, że aż łuna bije w dali. Lecz i takie są mogiły, gdzie nikt lampki nie zapali..." Przedszkolaki oraz kl. 1a, 1b, 2a, 2b i 6b wybrały się na cmentarz w Kętrzynie. Dzieci porządkowały stare, zaniedbane i opuszczone mogiły, a także zapaliły znicze na grobie Nieznanego Żołnierza, Zofii Licharewej i Eugeniusza Gałdziewicza.

     • RÓŻOWY PAŹDZIERNIK
      • RÓŻOWY PAŹDZIERNIK

      • Październik od wielu lat związany jest z profilaktyką. Miesiąc ten, uznawany jest na całym świecie za Miesiąc Świadomości Raka Piersi. Choroba wykryta we wczesnym etapie, jest niemal w 100% wyleczalna. Różowa wstążka stanowi międzynarodowy symbol tego pojedynku.

       Pracownicy naszej szkoły solidarnie dołączyli do kampanii społecznej promującej badania profilaktyczne. Regularne badania pozwalają wykrywać zmiany we wczesnym etapie zaawansowania, a w konsekwencji zastosować skuteczne leczenie.

       Bądź świadoma, bądź zdrowa. Badaj się razem z Nami! 

     • 💁‍♀️ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO „RĘCE MYJĘ - DŁUGO ŻYJĘ”
      • 💁‍♀️ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO „RĘCE MYJĘ - DŁUGO ŻYJĘ”

      • Z okazji Światowego Dnia Mycia Rąk obchodzonego 15 października, wszystkie przedszkolaki zostały zaproszone do wzięcia udziału w konkursie plastycznym "Ręce myję - długo żyję".

       Organizatorami konkursu była p. Lucyna Długosz - pielęgniarka szkolna, a także wychowawczynie z grupy .

       Oto wyniki:

       1 miejsce - Tatiana S. z grupy Żuczki,

       2 miejsce - Marcel K. z grupy Biedronki,

       3 miejsce - Antoni J. z grupy Biedronki.

       Gratulujemy!

       Serdecznie dziękujemy p. Lucynie Długosz i Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kętrzynie za współpracę i ufundowanie nagród w konkursie.

       E. Jakoniuk i B. Skrodzka

     • OGÓLNOPOLSKA AKCJA CZYTELNICZA "CZYTAMY Z SERCEM”
      • OGÓLNOPOLSKA AKCJA CZYTELNICZA "CZYTAMY Z SERCEM”

      • Ogólnopolska Akcja Czytelnicza "Czytamy z Sercem”, to trzecia edycja inicjatywy czytelniczej, która łączyła w sobie obchody dwóch świąt odbywających się 29 września – Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz Światowego Dnia Serca.

       Biblioteka szkolna i Samorząd Uczniowski, Nauczyciele, Wychowawcy Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marii Zientary - Malewskiej w Kętrzynie wzięli udział w akcji promującej czytelnictwo oraz wiedzę o sercu.

       Akcja skupiła się na promocji literatury i czytelnictwa, poszerzaniu wiedzy dzieci i młodzieży na temat serca – budowy tego organu, jego funkcjonowania, chorób, rozwijaniu wrażliwości na cierpienie i potrzeby osób chorych oraz propagowaniu zdrowego stylu życia jako jednej z form przeciwdziałania chorobom układu sercowo-naczyniowego. Tak szczytne cele były realizowane m.in. poprzez następujące działania:

       - uczniowie klas siódmych, ósmych czytali dzieciom z grup przedszkolnych „Zuchy”, ”Żuczki”,” „Biedroneczki”;

       - na przerwach uczniowie głośno "czytali z sercem" dla wszystkich uczniów;

       - nauczyciele – wychowawcy czytali dzieciom książkę "Ja, Miłość: księga współodczuwania" S.Verde ,P.Reynolds;

       - na lekcjach biologii uczniowie klas szóstych i siódmych rozmawiali o budowie serca i wykonywali modele serca;

       - na języku polskim czytano fragmenty opowiadania "Pracownia Aurory" Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel;

       - uczniowie na zajęciach z wychowania fizycznego rozmawiali o profilaktyce chorób serca, aktywności i zdrowym odżywianiu;

       - w klasach I-III czytano i rozmawiano na temat książki "Moja krew ma moc" Justyny Wodawskiej oraz omówiono zasady zdrowego odżywiania;

       - klasy IV i VI "czytały sercem" na plastyce, gdzie uczestniczyły w zajęciach: Motyw serca w sztuce na przestrzeni wieków oraz wykonywały prace plastyczne obrazów z motywem serca znanych malarzy;

       - na informatyce uczniowie wykonywali plakaty reklamujące akcję "Czytanie sercem",

       - zajęcia związane z udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej odbyły się na lekcjach z edukacji dla bezpieczeństwa,

       - zorganizowano dla dzieci przedszkolnych: przedstawienie "Serce misia" - nauczyciel-bibliotekarz oraz przedstawienie "Kot w butach" teatrzyk Kamishibai - bibliotekarz z oddziału dla dzieci i młodzieży MBP w Kętrzynie.

       Szczególnie Dziękujemy:

       Uczniom, Nauczycielom, Wychowawcom, Rodzicom, Nauczycielom przedszkola oraz p. Bożence Musielak z MBP w Kętrzynie za Wasze Wielkie Serca, które zaangażowały i zmotywowały uczniów do aktywnego udziału w Akcji "Czytamy z sercem"

       Dziękujmy z Sercem ❤️❤️❤️

       Sylwia Wąsowicz i Aneta Chadryś

        

     • 💁‍♂️KLASA 8A NA WYCIECZCE W WILCZYM SZAŃCU
      • 💁‍♂️KLASA 8A NA WYCIECZCE W WILCZYM SZAŃCU

      • Uczniowie kl. 8 odwiedzili miejsce pobytu Adolfa Hitlera w czasie II wojny światowej. Przywódca III Rzeszy spędził tu 836 dni. Tutaj próbowano dokonać zamachu na jego życie w dn. 20 lipca 1944r. Uczniowie mieli okazję zobaczyć mnóstwo ciekawych eksponatów z czasów wojny oraz odtworzoną salę obrad, w której odbywała się narada w dniu nieudanego zamachu. Pobyt w Wilczym Szańcu zwieńczyło ognisko i pieczenie kiełbasek. Dziękujemy Panu W. Kozioł, który bardzo ciekawie opowiadał o szczegółach tego historycznego wydarzenia.

     • 💁‍♂️Z WIZYTĄ W KOMENDZIE POWIATOWEJ POLICJI👮‍♂️👮‍♀️🚓🚔
      • 💁‍♂️Z WIZYTĄ W KOMENDZIE POWIATOWEJ POLICJI👮‍♂️👮‍♀️🚓🚔

      • Dnia 23 października na zaproszenie Pani Karoliny zapoznaliśmy się z pracą policjantów. Przypomnieliśmy zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Rozmawialiśmy o bezpieczeństwie w czasie podróży samochodem. Przypomnieliśmy numery alarmowe i sposób wzywania pomocy. Dziękujemy paniom Ewelinie i Monice za oprowadzenie nas po budynku komendy.

     • 💁‍♂️XXIII DZIEŃ PAPIESKI POD HASŁEM „CYWILIZACJA ŻYCIA"
      • 💁‍♂️XXIII DZIEŃ PAPIESKI POD HASŁEM „CYWILIZACJA ŻYCIA"

      • Dnia 23 października 2023r. w naszej szkole obchodziliśmy XXIII Dzień Papieski. Serdecznie dziękujemy za udział w uroczystej Akademii. Uczniowie z klas: 5A, 6B i 7A przedstawili montaż słowno - muzyczny pod nadzorem katechetów: Ks. Karola Gawrysia i p. Marleny Kasprowicz. Mogliśmy posłuchać najważniejszych informacji dotyczących Papieża Jana Pawła II, a także pieśni religijnych, m.in. "Barka", "Abba Ojcze" w pięknym wykonaniu naszego chóru pod przewodnictwem p. Ewy Maciak. Dziękujemy za pomysł i piękną dekorację p. Joannie Kochanek, a także paniom Agnieszce Majewskiej i Dorocie Mendala za pomoc w jej efekcie końcowym. Nagłośnienie przygotował p. Maciej Duczek. Gorące podziękowania za portret Papieża składamy mamie naszych uczniów Pani Ewelinie Czarneckiej.

     • 💁‍♀️MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY - "PIĄTE URODZINY SMERFOWEJ KRAINY"
      • 💁‍♀️MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY - "PIĄTE URODZINY SMERFOWEJ KRAINY"

      • Miło nam poinformować, że w międzyprzedszkolnym konkursie plastycznym -"Piąte urodziny Smerfowej Krainy" zorganizowanym przez Przedszkole "Smerfowa Kraina" z Kętrzyna - 1 miejsce zdobyła praca Tatiany Suchowieckiej z grupy Żuczki. Wyróżnienie otrzymał Marcel Kosior z grupy Biedronki. Serdecznie gratulujemy Celem konkursu było stworzenie kartki urodzinowej dla przedszkola wraz z życzeniami, rozbudzanie twórczej inwencji dziecka i kreatywności, rozwijanie poczucia estetyki i indywidualnych zdolności plastycznych.

     • 💁‍♀️"ZDROWE PRZYSMAKI JESIENI"- PROJEKT BADAWCZY W GRUPIE BIEDRONKI🐞🍎🍐🥕🌽🥒
      • 💁‍♀️"ZDROWE PRZYSMAKI JESIENI"- PROJEKT BADAWCZY W GRUPIE BIEDRONKI🐞🍎🍐🥕🌽🥒

      • W kończącym się październiku w grupie Biedronki został zrealizowany projekt badawczy -,,Zdrowe przysmaki jesieni", który miał na celu: - poznanie różnorodnych owoców i warzyw, ich cech charakterystycznych, walorów zdrowotnych, sposobów przetwarzania, - poznanie i utrwalenie zasad zdrowego odżywiania, poznanie warzyw i owoców jako produktów zdrowych i potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu, - zachęcanie do zastępowania niezdrowych produktów żywieniowych w codziennej diecie owocami i warzywami. W ramach projektu odbyło się wiele zajęć i zabaw. Ewaluacją było wykonanie przez dzieci owocowych szaszłyków oraz warzywnej sałatki.